Mehmet Özhaseki konuştu: Binlerce sandıkta bariz hatalar var

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki, yerel seçim sonuçlarına ilişkin, "Ankara'da binlerce sandıkta çok bariz hatalar var" dedi. Özhaseki, itirazların 'İlle de biz alalım' kaygısı ile yapılmadığını, amaçlarının 'milletin iradesinin tecelli etmesi' olduğunu söyledi.
Eklenme Tarihi: 01.04.2019 18:03:00 - Güncellenme Tarihi: 01.04.2019 18:03:09

Resmi olmayan sonuçlara göre Ankara'da seçimi CHP'li rakibi Mansur Yavaş karşısında kaybeden AK Partili Mehmet Özhaseki, dün yapılan yerel seçimlere ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Özhaseki'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 Bizleri Ankaralı hemşerilerimizin sevdiğine, yaptığımız projelere inandığının da farkındayız. Ancak seçimleri bir tek projeler ve adaylar etkilemiyor. Nihayetinde seçimler için hakim olan temel kanaat ve görüşler, değişik bir çok faktörün bir araya gelmesiyle oluşuyor ve dün de böyle bir sonuç tecelli etti. Sandıktan ne çıkıyorsa başımız gözümüz üstüne.

Bu arada birtakım itirazlar yapılıyor. Bunun temel sebebi ille de biz alalım kaygısı değil, oraya atılmış bir oyun bile zayi edilmemesi duygusudur. Oradan da çıkacak sonuçların her ne olursa olsun bizler tarafından kabul göreceğinin bilinmesi lazım.

 Ankara'da da belki binlerce sandıkta çok net bariz hatalar var, onların düzeltilmesi tek amacımız. İlle de sonuç değişsin diye bir gayretimiz yok, sadece milletin iradesi sandığa nasıl atılmışsa onun da oradan doğru bir şekilde çıkıp tecelli etmesini arzu ediyoruz. Doğrunun peşindeyiz. Sonucun doğru çıkmasını arzu ediyoruz. Ankara'da epeyce hata var. Bunlar sonucu ne kadar etkiler ilerleyen günlerde göreceğiz.

 AK Parti kendi içinde öz eleştiri kültürünü çok geliştirmiştir. Bir kere açık ara birinci partiyiz. 16 yıldır seçimlere giriyoruz, girdiğimiz bu yerel seçimlerde de karşıda 4'lü ittifaklar olmasına rağmen birinci partiyiz.

http://www.enpolitik.com/haber/310390/mehmet-ozhaseki-konustu-binlerce-sandikta-bariz-hatalar-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*