Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat Hacettepeli gençlerle bir araya geldi

Vestel Beyaz Eşya AŞ Genel Müdürü Erdal Haspolat, dünyada artık dijital şirketlerin söz sahibi olduğunu belirterek, "Bu şirketlerin gücü, bilgiye sahip olmaları ve inovasyon yeteneklerinden kaynaklanıyor." dedi.
Eklenme Tarihi: 29.03.2019 10:17:00 - Güncellenme Tarihi: 29.03.2019 10:59:33

Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat, Hacettepe Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Salonu'ndaki "Akıllı Şehirler Akıllı Fabrikalar" konulu etkinlikte öğrencilere konferans verdi.

Yenilikçi ve hızlı olmanın dünyayla entegre olmak için hayati bir önem taşıdığının altını çizen Haspolat, yabancı dil bilmenin ve azimle çalışmanın önemine işaret etti.


Dünya insanı olmak için farklı fikirlere açık olmanın önemine değinen Haspolat, "Hatta o fikirlerin içinde olmanız gerekiyor. Ayrıca yaptığınız işi de severek yapmalısınız." diye konuştu.

Endüstri 4.0'ı yakalamanın önemini de vurgulayan Haspolat, dünya ilkleri ve inovasyonlarını elinde tutan Vestel beyaz eşyanın son teknoloji ürünlerini tanıttı.

Gençlerin büyük ilgi ve hayranlıkla izlediği tanıtımda Haspolat,

-Çamaşırları yıkamadan sterilize eden, UV destekli çamaşır makinesi

-Alerji tasarımlı ürünleri

-Dışarıya buhar ve nem vermeyen yemek fırınlarını

-Vakum yapan buzdolaplarını

-Fermente/mayalama bölmeli yeni nesil buzdolabını

-Ses ile hareket eden buzdolabı ve fırın raf sistemlerini,

-Engelli vatandaşlar için yapılan özel çalışmaları gibi birbirinden yenilikçi yapay zeka tasarımlarını detayları ile anlattı.

Vestel'in Türkiye'nin bir gurur markası olduğuna dikkat çeken Haspolat, Berlin IFA 2018 uluslararası fuarında bu gururu sonuna kadar haklılıkla yaşadıklarını anlattı.

Üretim ve tasarım aşamalarında, "Dijital dünyanın imkanlarını üretimlerimizde nasıl kullanırız?' sorusuna odaklandıklarını aktaran Haspolat, aynı zamanda su ve enerji odaklı çalışmaların Vestel için en önemli başlıklar olduğunu kaydetti.

Haspolat, Vestel'in tasarımlarında ülkenin ve müşterilerin sorunları üzerine düşünerek, ürün üretimi ve tasarımı noktasında, zamanı verimli hale getiren teknolojilerle donattğını, bunları yaparken de siber saldırı ihtimallerinin ve güvenlik önemlerinin üst düzey tutulduğunu belirtti.

Dünyada üretim alanında "ekonomik savaş" yaşandığını anlatan Haspolat, "Biz beyaz eşya sektöründe güçlüyüz ama ülkemizin coğrafi konumu gibi bir yanımız Avrupalı bir yanımız Doğu'ya bakıyor. Biz bir yandan Avrupa'nın beklediği standartları sağlamaya çalışırken bir yandan da maliyetlerimizi Uzakdoğu'da, Asya'da üretilen ürünlerin fiyatlarında sunmamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Firmanın ev cihazları alanında gerçekleştirdiği dijital dönüşüme ilişkin de konuşan Haspolat, geçen yıl dünyada 510 milyon ev cihazı üretildiğini ve Türkiye'nin üretimde 2. sırayı aldığını belirterek, bu ürünlerin yüzde 80'inin ihraç edildiğini kaydetti.

Konferans sonrası Haspolat, gençlerin sorularını yanıtladı.

haber: enpolitik/ Melek S. Tunç

http://www.enpolitik.com/haber/310299/vestel-beyaz-esya-genel-muduru-erdal-haspolat-hacettepeli-genclerle-bir-araya-geldi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*