Halk otobüsü bu defa hayvan hastanesine sürdü

Aydın'da otobüs şoförlüğü yapan Okan Can, yolda gördüğü trafik kazası sonucu yaralanmış köpeği hiç düşünmeden otobüsüyle hayvan hastanesine götürdü ancak köpek kaldırıldığı hayvan hastanesinde öldü.
Eklenme Tarihi: 28.03.2019 15:06:00 - Güncellenme Tarihi: 28.03.2019 15:10:59

Dünyayı güzelleştiren insanlardan bir görüntü daha... Kentte şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüsünün şoförü yolda trafik kazası sonucu yaralanmış bir köpeği görünce güzergah değiştirip Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Acil Servisi’ne götürdü.

Otobüs şoförüne kalbi güzel yolcular da yardım etmeyi ihmal etmedi.


OTOBÜSÜ DURDURUP, ARACIN ÇARPTIĞI KÖPEĞİ ALDI


Aydın'ın Efeler ilçesinde 11 Nolu Üniversite güzergahında 09 M 0154 plakalı otobüsle şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Okan Can, Aydın-İzmir Karayolu DSİ Bölge Müdürlüğü yakınlarında yolun ortasında yaralı bir köpek gördü. Başka bir aracın çarpması sonucu yaralandığı belirlenen köpeği kurtarmak için otobüs sürücüsü Okan Can önce otobüsünü sağa çekti, ardından da yoldaki araçları durdurup yaralı köpeği otobüse aldı.

VETERİNERE GÖTÜRDÜ AMA KÖPEK KURTARILAMADI

Güzergah değiştirip yaralı köpeği ADÜ Veteriner Fakültesi bünyesinde bulunan Hayvan Hastanesi’nin Acil Servisi’ne yetiştiren şoför Okan Can, köpeği veteriner hekimlere teslim ettikten sonra güzergahına devam etti. Ancak yaralık köpek, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

''ÖRNEK İNSAN...''

Yolcuların da yardımcı olduğu örnek şoförü tebrik eden Aydın Şehiriçi Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, Aydın Şehiriçi Kooperatifi olarak zor durumda olan tüm canlıların yardım etmeyi kendilerine düstur edindiklerini belirterek, “Bu şoför arkadaşımızla gurur duyduk. Ayın şoförü uygulamasını başlarken hizmet kalitesinin arttırılmasını hedeflemiştik. Hizmet kalitesini arttırırken örnek şoför değil örnek insan olmayı hedeflemiştik. Bu anlamda örnek insan olan şoförümüzü ve yardımcı olan yolcularımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


kaynak: dha

http://www.enpolitik.com/haber/310284/halk-otobusu-bu-defa-hayvan-hastanesine-surdu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*