O taksiciyi önce arkadaşları darp etti, sonra turizm polisleri gözaltına aldı!

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda aracına aldığı Senegalli yolcuya küfür ve hakaretler yağdıran taksi sürücüsü turizm polisince gözaltına alındı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından taksi şoförünün havalimanındaki meslektaşları tarafından darp edildiği öğrenildi. Sürücü 'gasp' suçundan ifade verirken aynı zamanda 'mağdur' olarak da şikayette bulundu.
Eklenme Tarihi: 22.03.2019 15:30:00 - Güncellenme Tarihi: 22.03.2019 15:24:20

Olay, saat 14.00 sıralarında Bakırköy- Aksaray sahil yolunda yaşandı. İddiaya göre, Senegal’den Türkiye'ye gelen Ousmane Alyly isimli turist, Atatürk Havalimanı’ndan Aksaray’a gitmek üzere ticari bir taksiye bindi.

'TAKSİMETREYİ AÇ' DEYİNCE TARTIŞMA ÇIKTI

Taksiye bindiği sırada sürücüden taksimetreyi açmasını isteyen Ousmane Alyly ile taksi şoförü arasında tartışma çıktı. Sürücünün taksimetreyi açmayarak ödemeyi dolar üzerinden istemesi üzerine kavga büyüdü. 
Ousmane Alyly’e "Sen terörist misin, cami bombalamaya mı geldin buraya” diyerek hakaret eden taksici şiddet uyguladı.


"ZORLA BAHŞİŞ İSTEDİ"

Kendisine hakaretler yağdırarak, terörist diyen sürücüden rahatsız olan Ousmane Alyly, taksiciden aracı durdurmasını istedi. 
Ousmane Alyly’in tüm ısrarlarına rağmen taksiyi durdurmayan ve Aksaray’a kadar Ousmane Alyly’e hakaretler yağdıran sürücü, Aksaray’a geldiğinde ise ödemeyi istedi. Taksimetrede 48 lira yazdığı için 100 lira veren Ousmane Alyly, para üstünü istedi. Sürücü ise para üstünü verme karşılığında 10 lira bahşiş istedi. Turistin direnmesine karşı ısrarla bahşişi isteyen sürücü, alamayacağını anlayınca para üstünü vererek uzaklaştı. Yaşadıklarını cep telefonu kamerasıyla kaydeden Senegalli turist, polis merkezine giderek taksiciden şikayetçi oldu.

TAKSİ ŞOFÖRLERİ GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE DARP ETTİ

Turizm polisi çıkan haberler üzerine olayla ilgili çalışma başlattı. Turiste hakeret eden ve zorla bahşiş isteyen taksi sürücüsünün kimliği belirlendi. Polis ekipleri, şoför O.K'yi gözaltına alarak, gasp suçundan hakkında işlem başlattı. Görüntülerin yayınlanmasının ardından O.K'ye havalimanı taksi kooperatifine bağlı şoförler de tepki gösterildi. O.K, yaklaşık 10 taksi şoförü tarafından darp edildi.  O.K mağdur olarak havalimanı karakoluna şikayette bulundu. 
“BANA KÜFÜR ETTİ, TERÖRİST MİSİN" DEDİ

Başından geçenleri anlatan Ousmane Alyly, “Ben Atatürk Havalimanı’ndan Aksaray’a gitmek için ticari taksiye bindim. Taksiye bindiğimde şoför bana, '20 dolar ver' dedi. Ben de 'benim 20 dolarım yok, Türk parası var' dedim. 'Taksimetreyi aç, ne kadar yazarsa ben sana o kadar para veririm dedim. Bana küfür etti, terörist misin dedi. Bana çok küfürler etti, bana vurdu. Bende videoya çektim. Polis Karakoluna gittim. Şikayet ettim. Arabadan inerken para veriyordum, ısrarla euro istedi. Ben de 'vermem sana Türk parası vereceğim' dedim. Sonra taksimetre 48 lira yazdı, ben 100 lirayı verdim. Bahşiş istedi. 50 lirasını aldı, geri kalanı da geri aldım” diye konuştu.

kaynak: habertürk
http://www.enpolitik.com/haber/310152/o-taksiciyi-once-arkadaslari-darp-etti-sonra-turizm-polisleri-gozaltina-aldi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*