Yeni Zelanda saldırganının ailesi konuştu: Özür dileriz

Dünyanın en güvenli ülkelerinden addedilen Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında en az 50 kişiyi katledenin Avustralya’daki ailesi hayatını kaybedenlerin ailelerinden özür diledi. Avustralya basının konuştuğu aile çok üzgün olduklarını söylerken, Tarrant’ın annesi ve kız kardeşinin polis korumasına alındığı belirtildi.
Eklenme Tarihi: 17.03.2019 18:55:00 - Güncellenme Tarihi: 18.03.2019 07:48:53

Duvar'ın haberine göre, Tarrant’ın 81 yaşındaki anneannesi Marie Fitzgerald, saldırıları ilk duyduğunda şoke olduğunu söyledi. “Ailemizden birisinin böyle bir şey yapmış olmasını hazmetmek çok zor” diyen Fitzgerald, gözyaşları içinde “Aileler için, ölenler ve yaralananlar için çok üzgünüz. Eve gidip sadece saklanmak istiyoruz” diyerek özür diledi.

Saldırganın 94 yaşındaki babaannesi Joyce Tarrant ise torununu ‘kendilerini yılda iki kez ziyaret eden iyi bir çocuk’ olarak tanıdıklarını anlatıp, ailenin katliamı sindirmeye çalıştığını söyledi.

Avustralya basını, Tarrant’ın öğretmen olan annesi Sharon’ın haberi bir İngilizce dersinin ortasında okul müdüründen aldığını, anne ile kardeşi Lauren’in polis tarafından korunduğunu da yazdı.

kaynak: t24

http://www.enpolitik.com/haber/310046/yeni-zelanda-saldirganinin-ailesi-konustu-ozur-dileriz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*