Emre Mustafa, DMT Eyaleti'ne aday olduğunu açıkladı

Yunanistan'da yaşayan ve Batı Trakya Türk Azınlığı'nda önemli faaliyetlere imza atan genç iş adamı ve Petrol Ofisi Yunanistan Bayii Emre Mustafa, Mayıs ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Doğu Makedonya Trakya (DMT) Eyalet Başkan adayı olduğunu açıkladı.
Eklenme Tarihi: 13.02.2019 08:10:00 - Güncellenme Tarihi: 13.02.2019 08:13:38

Yunanistan'da yaşayan ve Batı Trakya Türk Azınlığı'nda önemli faaliyetlere imza atan genç iş adamı ve Petrol Ofisi Yunanistan Bayii Emre Mustafa, Mayıs ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Doğu Makedonya Trakya (DMT) Eyalet Başkan adayı Hristodulos Topsidis’in “GELECEK SENTEZ” listesinden Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Meclis Üyesi adayı olduğunu açıkladı.

Genç aday Emre Mustafa'nın basına yaptığı açıklama şöyle:

"Değerli Batı Trakya’lı soydaşlarım;

Önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak olan seçimlerde, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Meclis Üyesi adayı olduğumu sizlerle paylaşmaktan gurur duyarım.

İş hayatımda yaptığım çalışmalar neticesinde halkımın desteği ile aldığım başarılı sonuçların ardından, yine sizin desteğinizle siyasi hayata başlayarak hizmet noktasında karşılık verme zamanı geldiğini düşünüyorum. Değerli oylarınızla meclise seçilmem halinde, Azınlığımızın çok iyi bildiğim sorunlarının çözümünde mücadele edeceğim.

Bu vesileyle önümüzdeki yerel seçimlerde siz değerli halkımın oylarına talip olduğumu belirtir ve desteğinizi beklerim."

EMRE MUSTAFA KİMDİR?

-Bursa Uludağ Üniversitesi, İşletme Bölümü.

-2015-2016 döneminde Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Genç Akademisyenler Topluluğu Başkanı.

-PETROL OFİSİ Madeni Yağlar Yunanistan Distribütörü.

-ESAN AKÜ, ENERGY AKÜ, ÇELİK AKÜ, CALDINI ve OMAX Yunanistan Distribütörü.

-DIGITURK Resmi Bayi.

-Rodop İli Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi.

http://www.enpolitik.com/haber/285364/emre-mustafa-dmt-eyaletine-aday-oldugunu-acikladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*