Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: “Türkiye, Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur” dedi.
Eklenme Tarihi: 14.01.2019 10:05:00 - Güncellenme Tarihi: 14.01.2019 10:02:09

ABD Başkanı Donald Trump’ın, “Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" açıklamalarına karşın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun Twitter'dan şu açıklamayı yaptı: 
"Bizim için esas olan ulusal güvenliğimizdir. Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur. Terörizmin kaynağı ister ideolojik, ister dini isterse etnik olsun bizim için fark etmez. Terör terördür ve kaynağında kurutulmalıdır. Türkiye Suriye’de tam da bunu yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye’deki uzantılarıyladır. PYD ve YPG bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir." 

http://www.enpolitik.com/haber/263286/cumhurbaskanligi-iletisim-baskani-turkiye-kurtlerin-dusmani-degil-hamisidir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*