Fındık Üreticilerinden SES Getirecek Eylem Kararı

Giresun İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman başkanlığında bir araya gelen oda başkanları, üreticilerden gelen talep doğrultusunda fındıkta tekelleşmeye ve fiyat düşüşüne \"dur\" dermek için ses getirecek bir eylem yapma kararı aldı.
Eklenme Tarihi: 07.02.2016 14:25:17 - Güncellenme Tarihi: 08.01.2020 19:01:21
Giresun İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman başkanlığında bir araya gelen oda başkanları, üreticilerden gelen talep doğrultusunda fındıkta tekelleşmeye ve fiyat düşüşüne "dur" dermek için ses getirecek bir eylem yapma kararı aldı.
Giresun, Ordu ve Trabzon Ziraat Odaları, yarın İtalyan Ferrero?nun Trabzon?un Arsin ilçesinde bulunan fındık kırma fabrikası önüne siyah çelenk bırakacak.
Fındık fiyatındaki düşüşe son vermek ve tekelleşmenin önüne geçmek için üreticinin hakkını sonuna kadar savunacaklarını açıklayan İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, yarın Türkiye Ziraat Odaları Birliği öncülüğünde Giresun, Ordu ve Trabzon Ziraat Odaları olarak, Trabzon?un Arsin ilçesinde faaliyet gösteren İtalyan Ferrero?nun fındık kırma fabrikası önüne siyah çelenk bırakarak basın açıklaması yapacaklarını ifade etti.
Fındıkta bir tekelleşmeyle karşı karşıya bulunduklarını vurgulayan Yaman, ?fındık fiyatı 14-15 liradan 10 liraya düştü. Bu fiyatların bu hale gelmesinde ana unsur olan ?fındıkta tekelleşmeyi protesto edeceğiz. Hiç kimse fındık üzerinden hesap yaparak ucuza kapatmaya çalışmasın. Ziraat Odaları olarak fındıkta tekelleşmenin önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız. Bu bir başlangıçtır. Gerçekleştireceğimiz eylem bir uyarıdır. Bundan sonraki süreçte aynı tutum devam ederse üreticinin tepkisi artarak devam edecektir? dedi.
http://www.enpolitik.com/haber/2624/findik-ureticilerinden-ses-getirecek-eylem-karari.html

Sizin Yorumunuz:

*
*