İşte AK Parti'nin Ankara ilçe adayları!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Ankara ilçe başkan adaylarını açıkladı.
Eklenme Tarihi: 01.01.2019 18:03:00 - Güncellenme Tarihi: 01.01.2019 18:01:22

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Ankara'nın ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. İşte o isimler...

Altındağ: Asım Balcı

Akyurt: Hilal Ayık

Ayaş: Burhan Demirbaş

Bala: Ahmet Buran

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankaya: Amber Türkmen

Çubuk: Baki Demirbaş

Elmadağ: Gökhan Küçükçelebi

Evren: Hüsamettin Ünsal

Güdül: Muzaffer Yalçın

Haymana: Özdemir Turgut

Kahramankazan: Serhat Oğuz

Kalecik: Duhan Kalkan

Keçiören: Turgut Altınok

Kızılcahamam: Süleyman Acar

Mamak: Murat Köse

Nallıhan: İsmail Öntaş

Pursaklar: Ayhan Yılmaz

Sincan: Murat Ercan

Şereflikoçhisar: Melih Memiş Çelik

Yenimahalle: Veysel Tiryaki


ANKARA'DA 3 İLÇE MHP'DE!


AK Parti Cumhur İttifakı kapsamında 3 ilçede aday göstermeyerek MHP adayını destekleyecek.

Etimesgut: Enver Demirel

Gölbaşı: Ramazan Şimşek

Polatlı: Mursel Yıldızkaya

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çankaya'nın ismi büyük, içindeki hizmet berbat, rezalet, Yenimahalle ayrı öyle. Biz şimdi Yenimahalle'yi eski olmaktan çıkartıp gerçekten Yenimahalle olma sürecine sokalım” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde Ankara'nın ilçelerinden aday olacak belediye başkanlarının isimlerinin açıklandığı aday tanıtım töreninde konuştu.

Ankara Spor Salonu'ndaki programa Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra AK Parti Genel Merkez ve İl Başkanlığı yönetimi ile çok sayıda partili katıldı. 

Behçet Kemal Çağlar'ın “Ankara” şiiri ile konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rize ata yurdumdur, İstanbul hayata ve siyasete atıldığım şehirdir, Ankara da ülkeme ve dünyaya hizmet ederken et ve tırnak gibi iç içe geçtiğim şehirdir. Biz Ankara'yı çok sevdik, inanıyorum ki Ankara'da bizi çok sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor, bırakmayacak. Bu sevda ile Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

Ankara'ya yapılacak hizmetlerde Ankara'da hizmet eden belediye başkanlarının daima yanında olacağını söyleyen Erdoğan, “Ankara'yı adaylarımıza, adaylarımızı da Ankaralılara emanet ediyoruz. AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan partidir. Seçim dönemlerinde sadece milletimizin karşısına çıkartacağımız adayların isimlerini belirliyoruz. Milletin gönlünde yeri olmayan, ilçesinde, ilinde karşılığı bulunmayan kimsenin AK Parti listelerine girebilmesi mümkün değildir” şeklinde konuştu. 

Kapısı açık olmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin AK Parti'de milletvekili, belediye başkanı olabilmesinin mümkün olmadığını kaydeden Erdoğan, “AK Parti'yi diğer partilerden ayıran en önemli özellik bu vasfıdır” diyerek, AK Parti ile millet arasındaki en önemli bağın bu olduğunu söyledi. Erdoğan, “Bu kriterlere uymayan milletvekili, belediye başkanı, teşkilat yöneticimiz olursa o zaman milletimizin gözünden düşmüşüz demektir. Çankaya'yı da, Yenimahalle'yi de alarak Ankara'da yeni bir değişim ve dönüşümü başlatmamız lazım. Bugüne kadar Çankaya'ya gelenler hizmet vermediler, veremediler. Çankaya'nın ismi büyük, içindeki hizmet berbat, rezalet, Yenimahalle ayrı öyle.

Biz şimdi Yenimahalle'yi eski olmaktan çıkartıp gerçekten Yenimahalle olma sürecine sokalım. Bir yol arkadaşımızı Ankara'ya belediye başkan adayı yaptık. Cumhur İttifakı olarak 25 adayımızla Ankara'da yeni bir dönüşüm değişimi 1 Nisan'dan itibaren başlatacağız. Milletimizin gönlünden düşenin bizim nezdimizde yeri olmaz. AK Parti'deki her arkadaşımızın bu gayretle çalıştığına, çalışacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Cumhur İttifakı'nı illet ittifakına karşı muzaffer kılacağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Ankara belediye başkan adaylarını tanıtım programına katıldı. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen program öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıda bulunan vatandaşlara hitap etti. Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile birlikte 24 ilçe belediye başkan adayını programda açıklayacağını ifade eden Erdoğan, 25 adaydan 3 tanesinin Cumhur İttifakı gereği Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) olduğunu, diğerlerinin AK Parti'den olduğunu belirtti. "Cumhur İttifakı'nı başkent Ankara'da karşımızdaki illet ittifakına karşı muzaffer kılacağız" diyen Erdoğan, başkente yakışır bir aday olarak Mehmet Özhaseki'yi belirlediklerini söyledi. Erdoğan, Özhaseki'nin 5 dönem Kayseri büyükşehiri yönettiğini ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığını anımsatarak, "O günden bugüne hayatı tamamıyla şehircilikle, çevrecilikle, belediyecilikle geçmiş bir kardeşimizi başkentimize belediye başkan adayı yaptık. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir" şeklinde konuştu.

Yerel seçimlere 3 ay kaldığını hatırlatan Erdoğan, "2019 yılı milletimiz için, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Unutmayın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu devletimize illetleri dokundurtmayacağız. Bu devletimizi daha güçlü kılacağız. Başkentimizi daha güzel yapacağız ve bunu ancak iktidarla uyum içerisinde olan bir belediye gerçekleştirir. Bu yolda bunu başaracağız" dedi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki: '11 ana başlık altında yüzlerce proje ve hizmet olacak'

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, “Projelerimizi Perşembe günü kamuoyu ile paylaşacağız. 11 ana başlık altında yüzlerce proje ve hizmet. Hepsi de insanımıza dokunan çalışmalar” dedi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Ankara'nın ilçelerinden belediye başkan adaylarının açıklandığı aday tanıtım töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte salona giren Özhaseki, kürsüden salonda bulunan partilileri Erdoğan ile birlikte selamladı. Kendisi ile ilgili hazırlanan videonun izlenmesinden sonra kürsüye çıkan Mehmet Özhaseki, Ankara'nın ilçelerinden aday gösterilen AK Partili ve MHP'li adaylara başarılar diledi. Özhaseki, “Ankara'yı şehirciliğin her alanında ve her anlamda başkent yapacağız. 21 yıllık büyükşehir belediye başkanlığı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı ve yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığında geçirdiğimiz süreç boyunca önemli bir birikim ve tecrübe elde edinme imkanımız oldu. Şimdi bu birikimi Ankara'ya, ebedi başkentimize aktarmak, tecrübemizi gazi şehrimize sunmak için kutlu bir yola çıkıyoruz. Hizmet anlayışımızın merkezinde yalnızca insan yer alacak. Çalışmalarımızı Ankara'yı gelecek nesillere daha yaşanabilir bir halde bırakma fikriyle yürüteceğiz. Projelerimizi Perşembe günü kamuoyu ile paylaşacağız. 11 ana başlık altında yüzlerce proje ve hizmet. Hepsi de insanımıza dokunan çalışmalar. Ulaşımdan park ve yeşil alanlara, gençlik hizmetlerinden kadın ve aileye yönelik çalışmalara kadar Ankara'da yaşayan herkes için yaşam kalitesini artırmaya yönelik projeler hazırladık. Herkesin beklediği, keşke şu hizmetler de Ankara'da yapılsa denilen ne varsa. Bu hizmetleri ancak biz yaparız. Tüm hizmet hayatım boyunca elde ettiğim bilgim, tecrübem ve birikimim ile Ankara için seferber olacağız” diye konuştu.

“Büyük bir oy oranı ile kazanacağız” 

Belediye başkan adaylarına başarılar dileyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ise, “Bu heyecan Ankara'nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki seçimlerde de canla başla çalışıp belediyelerin hepsini büyük bir oy oranı ile kazanacağız. Bunun şahidi bu salondaki bu heyecandır. Aday adaylığı süresinde tatlı bir rekabet vardı. Bundan sonra aday olamayan kardeşlerimizin çok daha fazla çalışarak örnek olmaları gerekiyor” dedi.

“Türkiye'miz, debisi her gün yükselmekte olan ırmak gibi akmaktadır” 

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan de, “Memleketin emaneti bugün emin ellerdedir. Türkiyemiz, debisi her gün yükselmekte olan ırmak gibi akmaktadır. Bu ırmağın önüne set çekmek isteyenlere milletimiz tarih boyunca şahit olmuştur. Bunlardan en sonuncusu da 15 Temmuz hain darbe girişimi olmuştur” şeklinde konuştu.
Terör örgütüne karşı verilen mücadeleyi anlatan Özcan, “Cumhurbaşkanım, sizinle aynı ritimde yürüyecek, aynı şarkıyı söyleyecek, aynı rüyayı görmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullanırken, Ankara'da AK Parti ve Cumhur İttifakı adaylarının yerel seçimler için tüm güçleri ile çalışacaklarını söyledi.

http://www.enpolitik.com/haber/254666/iste-ak-partinin-ankara-ilce-adaylari.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Nuri Alaca
04.01.2019 19:17
Duhan Kalkan'ın 17-25 Aralık sürecinden hemen sonra, 2014 yılı başlarında, MİT'ten MSB'ye "tenzil-i rütbe" bağlamında geçiş yapmak zorunda kaldığını; MSB'den Külliye'ye "görevlendirme" yoluyla gittiğini; ancak babası Ata Kalkan'ın hakkındaki güçlü FETÖ şüphesi ve iddiaları (Bylock tespiti, hain darbe teşebbüsünü durduran kahraman subayları pasifize etme çalışmaları, darbe gecesindeki eylemsizliği, v.s.) nedeniyle Jandarma teşkilatından tasfiye edilmesini müteakip Külliye'deki görevlendirmesinden ve MSB'deki görevinden istifa ettiğini, esasında bu istifanın bir "el çektirme" olduğunu; öyle ki, bu el çektirmenin ardından Etimesgut'ta ikamet maksatlı kullandığı askeri lojmanı da apar topar boşalttığını; sığındığı AKP Ankara İl Teşkilâtı'nda, yeni il yönetimi tarafından istenmediğini; karısının askeri yargıdan sivil yargıya sürüldüğünü ve emekli subay babasının da "ankesörlü görüşme" operasyonunda tutuklandığını eklemek gerekir.