Yılbaşını kana bulayacaklardı! DEAŞ'lı teröristlere operasyon

Adana'da yeni yılda eylem yapabileceği değerlendirilen terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. 16 ayrı adrese baskın düzenleyen polis ekipleri evleri didik dik arayarak suç unsurlarına el koydu.
Eklenme Tarihi: 30.12.2018 10:51:00 - Güncellenme Tarihi: 19.01.2020 18:04:30

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturması kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü DEAŞ'e yönelik operasyon başlattı.


EVLER DİDİK DİDİK ARANDI


Terör ekipleri şafak vakti 250 polisle 16 ayrı adrese eş zamanlı olarak 18 kişiyi yakalamak için operasyon yaptı. Operasyona terör ekiplerinin yanı sıra özel harekat polisleri de katıldı. Evlere tek tek giren polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Girdiği evlerde didik didik arama yapan ekipler, ele geçirdikleri suç unsurlarına el koydu.

Gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Zanlılar sağlık kontrolünden sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Zanlıların DEAŞ'a katılıp Suriye'ye giderek burada bir süre bulunup savaştıktan sonra geri Adana'ya döndükleri de ileri sürüldü.

http://www.enpolitik.com/haber/252996/yilbasini-kana-bulayacaklardi-deasli-teroristlere-operasyon.html

Sizin Yorumunuz:

*
*