Sofuoğlu'nun 'Emir erlerim' paylaşımı istifa getirdi!

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun danışmanı Semih Bostanoğlu milletvekillerinin danışman maaşlarından pay aldığını iddia ettiği açıklamasının ardından istifa etti.
Eklenme Tarihi: 29.12.2018 22:03:00 - Güncellenme Tarihi: 29.12.2018 22:01:32

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun danışmanı Semih Bostanoğlu geçtiğimiz gün büyük tepki toplayan 'Emir erlerim' paylaşımına ilişkin yaptığı açıklamada bir başka gafa mahal verdi. Milletvekillerinin danışman maaşlarından pay aldığını iddia ettiği açıklamasının ardından Sofuoğlu'nun danışmanı Bostanoğlu istifa etti.

Sofuoğlu, Meclis'te ayaklarını uzattığı masanın yanında duran danışmanları Semih Bostanoğlu ve Levent Yaman'ın yer aldığı fotoğrafı, üzerine 'Emir erlerim' notu yazarak Instagram hesabından paylaşmıştı.

Söz konusu fotoğraf 4 dakika içerisinde Sofuoğlu tarafından kaldırılmış ancak kamuoyunda çok tartışılmıştı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da konuya ilişkin " ''Keşke olmasıydı. Kendisi de şık bir tarz olmadığını ifade eden bir açıklama yaptı. Niye böyle bir şey yaptı bilmiyorum" demişti.

Sofuoğlu'nun danışmanı Semih Bostanoğlu bugün sosyal medya hesabından söz konusu fotoğrafla ilgili açıklama yapmış ve "Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim giydiğimiz kıyafetimize kadar her şeyimizle kendisi ilgileniyor. Meclis'te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun" ifadelerini kullanmıştı. 

Bostanoğlu, 'milletvekillerinin danışman maaşlarından pay aldığı' iddiasının eleştrilerin hedefi olması üzerine görevinden istifa etti.

İstifa haberini Facebook hesabından duyuran Bostanoğlu "Sebep olduğum bir paylaşım dolayısıyla danışmanlığını yürüttüğüm sayın Kenan Sofuoğlu yoğun eleştirilere maruz kalmıştır. Onun insani niteliklerini dile getirme amacıyla yaptığım açıklamada sn vekillerin haklı eleştirilerine öfkeli bir tepki göstererek vahim bir hataya sebep oldum. TBMM nin tüm milletvekillerinden ve halkımızdan özür diliyorum. Danışmanlık göreviyle bağdaşmayan bu durum dolayisiyla gorevimden ayrılıyorum…" ifadelerini kullandı.


kaynak

http://www.enpolitik.com/haber/252889/sofuoglunun-tepki-toplayan-paylasimi-yapan-danismani-istifa-etti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*