Dünyaca ünlü piyanist: 'Zeki Müren'i biliyorum, Mehter Takımıyla çalmak istiyorum'

‘Tiny Mouse Tales' albümü temmuz ayında çıkan ünlü Rus piyanist, besteci Yevgeniy Grinko, 8 Aralık'taki İstanbul konseri öncesinde bir takım açıklamalarda bulundu.
Eklenme Tarihi: 06.12.2018 17:54:00 - Güncellenme Tarihi: 06.12.2018 17:52:27

‘Tiny Mouse Tales' albümü temmuz ayında çıkan ünlü Rus piyanist, besteci Yevgeniy Grinko, 8 Aralık'taki İstanbul konseri öncesinde Sputnik'e konuştu. Grinko, yeni albümünde ‘peri masalı' atmosferi yaratmaya çalıştığını belirterek, Zeki Müren'i bildiğini ve Mehter Takımı'yla çalmak istediğini söyledi.

‘Valse' isimli parçasıyla dünya çapında bilinen ünlü Rus piyanist Yevgeniy Grinko, Temmuz ayında çıkan ‘Tiny Mouse Tales' albümü sonrasında Türkiye turnesi yapacak. İlk konserini 8 Aralık'ta Cemal Reşit Rey Konser Konser Salonu'nda (CRR) verecek sanatçı, İzmir, Ankara, Konya, Mersin, Antalya, Samsun ve Trabzon'da dinleyici ile buluşacak.

Türkiye'de yoğun ilgi gören ve konser biletleri hızla tükenen Grinko, CRR konseri öncesinde  hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Yeni albümünden bahseden Grinko, Türk dinleyiciler için Mart 2019'daki piyasaya sürülecek ve hiç bilinmeyen bestelerini de çalacağını söyledi.

Grinko "Bu albümde geçen yüzyılda vinil plaklarla dinlenen peri masallarındaki atmosferi yaratmaya çalıştım. Türkiye'deki konserlerde Mart 2019'da piyasaya sürülecek yepyeni besteleri de çalacağız" dedi.


kaynak: sputnik

http://www.enpolitik.com/haber/235756/dunyaca-unlu-piyanist-zeki-mureni-biliyorum-mehter-takimiyla-calmak-istiyorum.html

Sizin Yorumunuz:

*
*