Hükümetten operasyon açıklaması

Bugün öğle saatlerinde toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı az önce sona erdi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nun ardından önemli değerlendirmelerde bulundu. Terörle mücadele konusunda açıklama yapan Kurtulmuş, bölgede restorasyon çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Eklenme Tarihi: 25.01.2016 17:44:55 - Güncellenme Tarihi: 25.01.2016 17:44:55

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satırbaşları: Silopi’de telafi restorasyon çalışmalarını sürdürüyoruz. Diğer ilçelerimizde de öyle. Bütün güvenlik birimlerimize teşekkür ediyoruz.

ÖĞRENCİLER İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ

Okula gidemeyen öğrencilerin bugünden başlayarak 5 Şubat'a kadar telafi eğitimi yapılması için çalışma başlamıştır. Her bir öğrencinin velisinden izin alınmıştır.

Öğretmenlerimize, bu zor dönemde öğrencilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Ayrıca hem öğrenci hem de öğretmenlerimiz için psikolojik danışma dersleri gibi imkanlar sunulacaktır.

CENEVRE GÖRÜŞMELERİ

Suriye'de rejim ve DAEŞ'in de işbiliğiyle Türkmenlere karşı saldırılar devam ediyor. Türkmen kardeşlerimizin yalnız olmadığını ifade etmek istiyorum. Her türlü gelişmeyi yakından takip ediyoruz.

Malesef 5 yıldır devam eden Suriye'deki bu kirli savaş, zaman zaman tarafların rakipmiş gibi görünen grupların birbirlerine nasıl destek olduğunu ortaya koymuştur. Rusya'nın Türkmenlere saldırısı DAEŞ'le mücadele bahanesiyle yapılmıştır, çok az saldırısını DAEŞ'e karşı yapmıştır. DAEŞ rejimle muhalif olduğunu iddia etmekte ama sahada fiilen rejimle işbirliği içindedir. O yüzden bir masada iki taraf olmalıdır, muhalefet olmalıdır.

PYD ile rejim, rejimle DAEŞ'in işbirliği yaptığı herhalde gizli kapaklı değildir. Bir tarafta rejim güçleri ve işbirlikçileri diğer tarafta da muhalefet yer almalıdır. Dolayısıyla PYD ya da DAEŞ'in yer almasına kimse razı olmaz. 5 yıldır Suriye'nin gaddar ve barbar saldırılarına direnen ulusal muhalefet buna karşı çıkar.
PKK KIRMIZI KİTAPTAN ÇIKARTILDI MI?
(PKK'nın Kırmızı Kitap'tan çıkarıldığı haberlerine yönelik) Bu haberler külliyen yalandır. Kasıtlı olarak yanıltıcı olarak yapmışlardır.

http://www.enpolitik.com/haber/232/hukumetten-operasyon-aciklamasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*