Genelkurmay'dan açıklama geldi!

Diyarbakır ve Şırnak'ta PKK militanlarına yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Şiddetli çatışmaların yaşandığı Cizre ve Sur'da bugün 7 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Bugün yapılan operasyonlarda Cizre'de 6, Sur'da 1 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Eklenme Tarihi: 25.01.2016 16:55:38 - Güncellenme Tarihi: 12.03.2020 15:42:42

Şırnak ve Diyarbakır'da teröristlerin sokaklardan temizlenmesi için operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Bugün güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlarda 7 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. 

Genelkurmay Başkanlığından, devam eden terör operasyonlar kapsamında Şırnak'ın Cizre ilçesinde 6, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi. Buna göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi. İlçedeki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı toplam 452 oldu. Operasyonda 16 el yapımı patlayıcı imha edilirken, bir tabanca, 9 av tüfeği ve 155 adet fişeği, 13 kalaşnikof fişeği ile 2 telsiz ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda ise bir bölücü terör örgüt mensubu terörist etkisiz hale getirilirken, bu ilçedeki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 121'e yükseldi. Operasyonda bir av tüfeği ve bir tabanca ele geçirildi.
Bu arada, Kilis'te Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan ve terör örgütü DAEŞ üyesi olduğu değerlendirilen 2 kişi, yanlarında 2 çocukla birlikte yakalandı.

http://www.enpolitik.com/haber/224/genelkurmaydan-aciklama-geldi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*