Diyarbakır'dan acı haber: 1 asker şehit

83 günden bu yana operasyonların devam ettiği Diyarbakır'ın Sur ilçesinden bugün acı haber geldi. PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucunda bir askerin yaralandığı bildirilmişti. Saldırıda ağır yaralanan asker yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı.
Eklenme Tarihi: 23.02.2016 12:54:42 - Güncellenme Tarihi: 27.03.2020 06:15:41

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, PKK'lı teröristler tarafından yapılan silahlı saldırı sonucu bir askerin yaralandığı, hastaneye sevk edilen yaralı askerin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"23 Şubat 2016 Salı günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.55?te şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah?tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

http://www.enpolitik.com/haber/21972/diyarbakirdan-aci-haber-1-asker-sehit.html

Sizin Yorumunuz:

*
*