Kar yolları kapatınca hastalar...

Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı Şanlıurfa'da pek çok köy yolunun kapanmasına neden oldu. Siverek İlçesi'nde, akşam başlayan etkili kar yağışı ile birlikte 106 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Bu sırada rahatsızlanan kalp hastası kadın, iş makineleriyle...
Eklenme Tarihi: 25.01.2016 14:56:43 - Güncellenme Tarihi: 28.02.2020 10:22:01

ŞANLIURFA?nın Siverek İlçesi'nde, akşam başlayan etkili kar yağışı ile birlikte 106 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Bu sırada rahatsızlanan kalp hastası kadın, iş makineleriyle yolun açılmasının ardından 4 saatte hastaneye ulaştırıldı. 


Siverek'te dün akşam saatlerinde başlayan kar, kırsal kesimdeki 106 mahalle yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Yolu kapanan ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Gazi Mahallesi'nde oturan kalp hastası 65 yaşındaki Zeynep Tekdemir rahatsızlandı. Yakınları, hastaneye götürmek için çıktıkları yolun kapalı olduğunu görünce durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Bunun üzerine harekete geçen 112 acil servis ekibi, yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşımda sıkıntı çekince Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden destek istedi. Sağlık ekiplerinden gelen çağrı üzerine belediye ekipleri iş makineleriyle kapalı olan yolu açmaya başladı.

Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından mahalleye ulaşan ekipler, hasta kadını paletli ambulansa taşıdı. Ambulansta ilk müdahalesi yapılan Zeynep Tekdemir, daha sonra tedavi için Siverek Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı. Tekdemir'in yakınları da hastaneye ulaşmalarını sağlayan belediye ve sağlık ekiplerine teşekkür etti.

http://www.enpolitik.com/haber/219/kar-yollari-kapatinca-hastalar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*