Kulis: AK Parti'nin anketinden Mansur Yavaş çıktı

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim için partiler kolları sıvamışken, anket çalışmaları ve aday belirleme süreci de aynı ölçüde hız kazandı.
Eklenme Tarihi: 09.11.2018 08:34:00 - Güncellenme Tarihi: 09.11.2018 08:54:41

31 Mart yerel seçimlerinde partiler için büyükşehirler hayati önem taşıyor. Hız kazanan yerel seçim çalışmaları özellikle anket çalışması olarak kendini gösteriyor. Köşe yazarları ve gazetecilerin haberlerinde sık sık paylaştığı  anket sonuçlarına bugün bir yenisi eklendi.

Hürriyet'ten Nurcan Babacan, henüz hangi partiden aday olacağı belli olmayan Mansur Yavaş isminin AK Parti anketinden çıktığını yazdı. 
Babacan'ın haberine göre,  yapılan araştırmalarda Ankara için, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’yi görmek isteyenlerin de olduğu görüldü. Hangi partiden aday olacağı henüz kesinleşmeyen Mansur Yavaş’ın ismi, AK Parti’nin anketinde Ankaralıların başkan olarak görmek istediği isimler arasında yer aldı. "Babacan için hava uygun değil"Kulislerde ortaya atılan isimlerden biri de eski Ekonomiden Sorumlu Bakan Ali Babacan oldu. Ancak Babacan’ın böyle bir teklifi kabul etmeyeceğini söyleyenlerin sayısı da yüksek. AKP kurmayları, “Babacan için hava koşulları uygun değil” yorumu yapıyorlar."Yıldırım: Doğru olur mu?"İstanbul için TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın ismi diğer aday adaylarına kıyasla önplana çıkarken, Yıldırım’ın kafa karışıklığının azaldığı belirtiliyor. Yıldırım’ın, “Başbakanlık, Meclis Başkanlığı yaptım. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı önemli ama protokol olarak bakarsanız, bu görevlerden sonra doğru olur mu?” dediği de konuşuluyor. İstanbul için mevcut başkan Mevlüt Uysal’ın yanı sıra, AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un adı geçerken, Yıldırım olmazsa, “Yeni bir isimle sürpriz yapılırsa şaşırmayın” diyenler de var.İzmir'de Mahmut ÖzgenerAKP kurmayları, İzmir büyükşehir belediye başkanlığı adaylığının, İstanbul ve Ankara’dan daha zor olduğu değerlendirmesini yapıyor. İzmir’de ismi en çok duyulan isim, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener olarak biliniyor. Özgener’in siyasi kimliği ve AKP'de geçmişi bulunmuyor. ‘Liberal‘ olarak bilinen Özgener’in tereddüt ettiği ve “Kimle, nasıl çalışacağıma karışılmazsa, düşünürüm” dediği öne sürülüyor.Soylu'nun gönlü İstanbul'daBakanlar arasında ismi geçen tek isim ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmaya devam ediyor. Soylu’nun İstanbul’u istediği de konuşuluyor.


kaynak: hürriyet

http://www.enpolitik.com/haber/214041/kulis-ak-partinin-anketinden-mansur-yavas-cikti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*