Krizin ardından ilk kez bir araya geliyorlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rahip Andrew Brunson krizinin ardından ABD Başkanı Donald Trump ile 11-12 Kasım’da Paris Barış Konferansı sırasında bir araya gelmesi bekleniyor.
Eklenme Tarihi: 24.10.2018 08:56:00 - Güncellenme Tarihi: 24.10.2018 08:50:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rahip Andrew Brunson krizinin ardından ABD Başkanı Donald Trump ile 11-12 Kasım’da Paris Barış Konferansı sırasında bir araya gelmesi bekleniyor. İki lider Rahip Brunson krizinin ardından ilk kez yüz yüze görüşmüş olacak.

Erdinç Çelikkan'ın Hürriyet'te yer alan haberine göre, Erdoğan, 11-12 Kasım’da Paris Barış Konferansı için Fransa’ya gidecek. Ziyaret kapsamında Erdoğan’ın Rahip Brunson’un tahliye edilmesinin ardından Cemal Kaşıkçı olayını görüşmek üzere ilk kez telefonda konuşan ABD Başkanı Donald Trump ile 11 Kasım’da bir araya gelmesi bekleniyor.


Pompeo'nun geliş sebebi belli oldu


Rahip Brunson’ın tutuklanmasıyla başlayan ve ABD’nin Türkiye’ye yaptırım kararıyla devam eden kriz süreci, Brunson’ın ülkesine dönmesiyle sonlanmıştı. İki liderin Paris’te yapacağı baş başa görüşmede Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin yanısıra Suriye meselesini, İdlib ve Münbiç’te anlaşmaya varılan yol haritasında gelinen son durumu, terörle mücadele kapsamında FETÖ elebaşının iadesini, PYD/YPG’ye verilen silahların yanısıra tutuklu Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın durumunu ele alması bekleniyor.

http://www.enpolitik.com/haber/201584/krizin-ardindan-ilk-kez-bir-araya-geliyorlar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*