Bankalar Birliği kararına Albayrak'tan ilk yorum

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) tavsiye niteliğindeki kararına Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ilk yorum geldi.
Eklenme Tarihi: 08.10.2018 12:47:00 - Güncellenme Tarihi: 08.10.2018 12:42:18

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) tavsiye niteliğindeki kararına göre, bankalar ve diğer finansal kuruluşlara toplam nakit kredi borcu 15 milyon TL’nin altında olan işletmelerden belli şartları sağlayanlar vadesi gelen taksitleri 24'aya kadar vadelendirebilecek. TBB'nin bu kararı üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Enflasyonla mücadele programı yarın açıklanacak. TBB'nin reel sektör kararı çok önemli" açıklamasında bulundu.

 Bakan Albayrak;  "Bankalar Birliği’nin, reel sektörümüzün kredi borç ödemelerinin yapılandırılmasına ilişkin aldığı tavsiye kararını çok önemli görüyorum. 15 milyon TL’nin altındaki borçlar, 6 ay ödemesiz 24 aylık vade ile yapılandırılacak. Bu kararı alan Bankalar Birliği’ne teşekkür ediyorum. İçinden geçtiğimiz sürecin zorluklarına rağmen, tüm paydaşlarımızla sağladığımız güçlü koordinasyon ve işbirliği ile zor süreçlerin üstesinden geldik. Yarın açıklayacağımız Enflasyonla Topyekun Mücadele programı ile bu dayanışmayı çok daha ileri taşıyacağız" açıklamasında bulundu. 

http://www.enpolitik.com/haber/199802/bankalar-birligi-kararina-albayraktan-ilk-yorum.html

Sizin Yorumunuz:

*
*