Başkan pazarcı esnafa çıkıştı: Bu fiyata domates satamazsın!

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 5 liraya satılan domatesin faturada 70 kuruşa alındığını görünce fiyatın indirilmesini istedi.
Eklenme Tarihi: 06.10.2018 14:24:00 - Güncellenme Tarihi: 06.10.2018 14:22:42

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, son dönemlerde kur farkı nedeniyle ürünlerine art arda zamlar yapan esnaflara yönelik denetimlerini her fırsatta sürdürüyor.


70 KURUŞA ALDI, 5 LİRAYA SATIYOR


Market ve manavları zabıta ekipleri ile denetleyen Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, girdiği Kılıçoğlu mahalle pazarında vatandaşların şikayeti üzerine yanaştığı bir tezgahta domateslerin kilosunun 5 TL'den satıldığını gördü. Yüksek fiyat nedeniyle pazarcı esnafının faturasını isteyen Tahmazoğlu, faturada alış fiyatının 70 kuruş olduğunu görünce büyük şok yaşadı.


Domatesi 70 kuruşa alıp 5 liraya satan pazarcıya uyarı


"YA FİYATI DÜŞÜR YA DA TERK ET"

Fiyatın çok fahiş olduğunu söyleyen Tahmazoğlu, esnafa neden yüksek fiyata sattığını sorarak, "Fiyatı düşür kardeşim. Bu fiyata satamazsın. Ya ucuza satarsın, ya da tezgahı kaldırırsın. Alışı 70 kuruş. 1 TL'ye satarsın, 1.5 TL'ye satarsın. Daha fazla satamaz. Bu şekilde olmuyor" diye tepkisini gösterdi.

Esnaf ise bu şekilde faturaların kesildiğini ileri sürerek, faturada alış fiyatının yarısının yansıtıldığını iddia etti.

http://www.enpolitik.com/haber/199778/belediye-baskanindan-pazarci-esnafa-uyari-bu-fiyata-domates-satamazsin.html

Sizin Yorumunuz:

*
*