Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerikan şirketten danışmanlık hizmeti almayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tartışmalara neden olan Amerikalı şirket McKinsey'den danışmanlık hizmeti alınmayacağını açıkladı.
Eklenme Tarihi: 06.10.2018 11:44:00 - Güncellenme Tarihi: 06.10.2018 13:41:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tartışmalara neden olan Amerikalı şirket McKinsey'den danışmanlık hizmeti alınmayacağını açıkladı.

AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda yapılan 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Erdoğan: "Geçen bakan arkadaşlarıma da söyledim. Bunlardan fikri danışmanlık almayacaksınız dedi. Hiç gerek yok. Biz bize yeteriz. dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de kriz olmadığını belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. "Kriz diyor. Yav Türkiye'de bir defa kriz yok. Ekonomiyi öğren. Türkiye'de ekonomiyle ilgili bir manipülasyon var, manipülatif hareketler var" ifadesini kullanan Erdoğan, ziyaret ettikleri ülkelerde 'para vermeleri için yalvardıklarının' dile getirildiğini belirterek "Biz yatırımcılara davet yapıyoruz. Biz kimseye gidip para istemedik istemiyoruz" diye ekledi.  

Yeni Ekonomi Programı kapsamında kurulan Kamu Maliyesi ve Dönüşümü Ofisi'ni denetleyeceği, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından duyurulan ABD'li danışmanlık şirketi McKinsey ile ilgili de konuşan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuda kendisini sıkıştırmaya çalıştığını savunarak, "Bir danışmanlık firması üzerinden sorduğu sorularla güya bizi köşeye sıkıştırmak istiyor. Geçen bütün bakan arkadaşlarıma söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz" diye konuştu. 


kaynak: euronews

http://www.enpolitik.com/haber/199773/cumhurbaskani-erdogan-amerikan-sirketten-danismanlik-hizmeti-almayacagiz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*