Kritik Erdoğan-Putin görüşmesinden ilk açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün Rusya Federasyonu Soçi'ye yapacağı çalışma ziyaretinde, Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve enerji gündeminde yer alan konular ele alınacağı bildirildi.
Eklenme Tarihi: 17.09.2018 15:06:00 - Güncellenme Tarihi: 17.09.2018 15:27:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün Rusya Federasyonu Soçi'ye yapacağı çalışma ziyaretinde, Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve enerji gündeminde yer alan konular ele alınacağı ayrıca Suriye başta olmak üzere bazı bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rusya Federasyonu'na gidiyor. Erdoğan, Soçi'de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi başladı. Masada Suriye'deki gelişmeler, ekonomik ve askeri alanlardaki işbirliği var.

Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın Rusya ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı. Soçi'de gerçekleşecek ziyarette Erdoğan, Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ikili bir görüşme yapacak. Program çerçevesinde iki ülkenin ilgili bakan ve yetkililerinin katılımıyla bir heyetlerarası görüşmenin yapılması da öngörülüyor.

Temaslar sırasında Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve enerji gündeminde yer alan konular ele alınacak, ayrıca Suriye başta olmak üzere bazı bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Görüşme öncesi gazetecilere kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasi, askeri, ekonomik birçok konularda fikir alışverişlerimiz birbirimizi güçlendirecek boyuttadır. Şu anda sadece bölgenin değil dünyanın gözü inanıyorum ki bugün Soçi'de. Soçi'den çıkacak açıklama inanıyorum ki bölgeye de çok daha farklı bir umut olacaktır." dedi.

kaynak: internethaber.com/hurriyet.com

http://www.enpolitik.com/haber/199335/kritik-erdogan-putin-gorusmesinden-ilk-aciklama-geldi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*