Parola galibiyet: 12 Dev Adam Çin'e yürüyor

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 2. Tur ilk maçında Ankara Arena’da Karadağ’ı konuk etti. A Milliler sahasında Karadağ’ı 79-69 mağlup etti.
Eklenme Tarihi: 15.09.2018 09:06:00 - Güncellenme Tarihi: 15.09.2018 13:27:08

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 2. Tur ilk maçında Ankara Arena’da Karadağ’ı konuk etti. A Milliler sahasında Karadağ’ı 79-69 mağlup etti.

A Milli Takım; Scottie Wilbekin, Cedi Osman, Ersan İlyasova, Doğuş Balbay, Ege Arar ilk beşi ile parkeye çıktı. Milli Takımımızda, Cedi Osman, Ersan İlyasova, Furkan Korkmaz, takımın sayı yükünü çeken isimler oldu.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan A Milli Takım antrenörü Ufuk Sarıca şöyle konuştu: Bizim için zorlu bir başlangıçtı. Karadağ fiziksel oynayan zorlu bir ekipti. Tahmin ettiğimiz gibi zorlu bir maç oldu. Fazla sayıda erken faul yaşamamız bizi biraz zor soksa da boyalı alanda, Semih ve Ersan’ın desteği ile iyi bir galibiyet elde ettik. Ankara seyircisine de müthiş ortamdan dolayı teşekkür ederiz.

Şimdi tek bir amacımız var; Pazartesi günü Slovenya’dan galibiyet ile ayrılmak! 

Furkan Korkmaz ise maçı şöyle değerlendirdi: Bu maçın bizim açımızdan önemi çok büyüktü.Eğer bu maçı kazanmasaydık, Slovenya karşısında galibiyet alsak da hedefimize ulaşamayacaktık. Seyircilerden müthiş destek aldık. İyi de bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum.

Karadağ Milli Takım antrenörü Zvedan Mtrovic ise maçın ardından yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Öncelikle müthiş atmosfer için teşekkür ederim. Yeni kurulan bir ekibimiz var oyuncularımın performanslarından memnumum ancak maçın geneline baktığımızda Türkiye maçı daha çok hak eden taraf oldu. Tebrik ederim.

İlk turda 4 galibiyet elde ederek 10 puan toplayan Millilerimiz, 2. Tura 12 puanı bulunan İspanya’nın ardından 2. Sırada başladı. 12 Dev Adam, Karadağ galibiyeti ile Dünya Şampiyonası yolunda umudunu sürdürdü.

Milliler, I Grubu'nda ilk tur grubunu ilk 3 sırada tamamlayan İspanya, Karadağ ve Slovenya'nın yanı sıra Letonya ve Ukrayna ile eşleşti. Türkiye, bu grupta bir önceki turda karşılaştığı Letonya ve Ukrayna ile maç yapmayacak. Grupta ilk 3'e girecek ekipler Dünya Şampiyonası vizesi alacak.

Milliler, 17 Eylül'de deplasmanda Slovenya ile karşılaşacak.

Haber: Hanzade Karaşın

http://www.enpolitik.com/haber/199254/paralo-galibiyet-12-dev-adam-cine-yuruyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*