İdlib'teki belirsizliğe karşı Türkiye geniş güvenlik önlemi alıyor

Zaman zaman Rus, zaman zaman ise rejimin vurduğu İdlib'de durum belirsizliğini korurken Türkiye, olası göç ve sızmalar için güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı. ​
Eklenme Tarihi: 10.09.2018 16:59:00 - Güncellenme Tarihi: 10.09.2018 17:03:43

Zaman zaman Rus, zaman zaman ise rejimin vurduğu İdlib'de durum belirsizliğini korurken Türkiye, olası göç ve sızmalar için güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı.


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin İdlib vilayetine komşu Hatay'daki sınıra fırtına obüsü, tank, panzer ve kirpi sevkiyatı sürüyor.

ASKER, ÖBÜS, ZIRHLI VE MÜHİMMAT

Hatay sınır bölgesine takviye amacıyla gönderilen askeri personel ve zırhlı araçların yanı sıra mühimmat sevkiyatı da devam ediyor.

Çeşitli birliklerden gönderilen obüs, tank ve zırhlı personel taşıyıcıların yüklü olduğu tırların da bulunduğu askeri araç konvoyu, yoğun güvenlik önemleri altında Hatay'ın Suriye sınırındaki birliklere sevk edildi.

SINIRDA KUŞ UÇURTULMUYOR

İdlib nedeniyle sınırdaki güvenlik önlemlerini iki katına çıkartıldı. Sınır bölgesinde devriye turları atan askerler, sığınmacı geşini engellemek için 24 saat nöbet tutuyor. Bu kapsamda basın mensupları dahil kimsenin sınıra yaklaşmasına izin vermiyor.

YENİ GÖZETLEME KULELERİ

Bir yandan da sınırda yeni gözetleme kuleleri kuruluyor.

Bayramda İdlib'e gitmiş olan Suriyeli sığınmacılar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı üzerinden dönüş yaparken, insanı yardım tırları da sınır kapısından gönderiliyor.

kaynak: sputniknews.com

http://www.enpolitik.com/haber/199079/idlibteki-belirsizlige-karsi-turkiye-genis-guvenlik-onlemi-aliyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*