Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin FETÖ elebaşına ödediği parayı açıkladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Benin Cumhurbaşkanı Patrice Talon ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından yapılan ortak basın toplantısında Erdoğan, ABD'nin FETÖ elebaşına ödediği para miktarını açıkladı.
Eklenme Tarihi: 06.09.2018 19:54:00 - Güncellenme Tarihi: 06.09.2018 19:50:52

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Benin Cumhurbaşkanı Patrice Talon ile bir araya geldi. 

Görüşmenin ardından yapılan ortak basın toplantısında Erdoğan, 'Amerika, kendisine (FETÖ elebaşı) 400 dönüm  arazi tahsis etti ve bu arazide orada bütün dünyadaki örgütlerini oradan idare  ediyor. Yıllık charter okullardan Amerika'nın bu örgüte ödediği para 800-850  milyon dolar. Bu örgütün arkasında nelerin olduğunu, kimlerin bulunduğunun  bilinmesi bakımından bunu çok çok önemsiyorum.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

- Atmamız gereken adımları konuşma fırsatımız oldu. Tabii aramızdaki ticaret hacmi istenilen bir seviyede değil. 2017 yılı itibariyle 115 milyon dolar gibi bir ticaret hacmine sahibiz. Tabii hedef bunu çok daha iyi bir konuma taşımak.

- Tarım sektörünü işbirliğimizi geliştirebileceğimiz öncelikli bir alan olarak görüyorum.

- Sayın Cumhurbaşkanlığının 2016 yılında ülkemize gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında özel sektörümüzüz Benin’e ilgisi artmıştır.

- Bugün yine sayın Cumhurbaşkanı ile FETÖ meselesini görüşme fırsatını buldum. Tabii FETÖ malum. Bu örgüt bir vürüs.

- Temennimiz o ki FETÖ’nün ülkedeki bağlantılarının tasfiyesi ile ilgili olarak en kısa sürede sonuç alacağımıza inanıyorum.

- Amerika, kendisine (FETÖ elebaşı) 400 dönüm  arazi tahsis etti ve bu arazide orada bütün dünyadaki örgütlerini oradan idare  ediyor. Yıllık charter okullardan Amerika'nın bu örgüte ödediği para 800-850  milyon dolar. Bu örgütün arkasında nelerin olduğunu, kimlerin bulunduğunun  bilinmesi bakımından bunu çok çok önemsiyorum.

kaynak: milliyet.com.tr

http://www.enpolitik.com/haber/198957/cumhurbaskani-erdogan-abdnin-feto-elebasina-odedigi-parayi-acikladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*