Çavuşoğlu Yunan Bakan'a sitem etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Kocyas ile İzmir'de bir araya geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yunanistan'ı hedef alan darbecilerin ülkemizde barınmasına biz izin vermezdik" dedi.
Eklenme Tarihi: 04.09.2018 13:31:00 - Güncellenme Tarihi: 04.09.2018 13:27:33

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunan mevkidaşı Nikos Kocyas, Yunanistan'ın yenilenen İzmir Başkonsolosluğu binasının açılış töreninde bir araya geldi. Çavuşoğlu ve Kocyas, İzmir'deki görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yunanistan'ı hedef alan darbecilerin ülkemizde barınmasına biz izin vermezdik" dedi.

"Türkiye ve Yunanistan coğrafyamızın ve tarihin kilitlediği ülke. İki büyük medeniyeti temsil ediyoruz" diyen Çavuşoğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"Her iki ülkede de sayısız kültürel mesajlar var. Dillerimizde ortak 5 bin kelime var. Tüm bunlar halklarımızı yakınlaştırıyor. Anlaşamadığımız günler var, fırtınalı günler yaşıyoruz zaman zaman. Ama iş birliği ve diyaloğu çözüm olarak görüyoruz. Görüş ayrılıklarımız sır değil. Yunanistan'ı hedef alan darbeciler ve hainler bizim ülkemizde barınamaz. İzin vermeyiz."

YUNAN BAKAN: TÜRKİYE'NİN YANINDA YER ALDIK: Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocias ise, yaşanan sorunlara rağmen ilişkileri geliştirmeye çalıştıklarını belirterek "Darbe girişimine karşı Türkiye'nin yanında yer aldık" diye konuştu.
Kaynak: İnternet haber

http://www.enpolitik.com/haber/198855/cavusoglu-yunan-bakana-sitem-etti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*