Üçüncü nakil sonuçları açıklandı

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü nakil sonuçları, Bakanlığın "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Bir sonraki nakil başvuruları ise 3 Eylül ve 6 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek.
Eklenme Tarihi: 03.09.2018 11:42:00 - Güncellenme Tarihi: 03.09.2018 11:39:17

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü nakil sonuçları, Bakanlığın "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

8. Sınıfı tamamlayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Lise Geçiş Sınavına giriyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınav 2018 yılında 2 Haziran’da yapıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından da tercihler başladı.

Yerleştirmeye esas nakiller, dört dönemde gerçekleşiyor. LGS 3. nakil başvuruları 27 Ağustos ve 31 Ağustos tarihleri arasında alındı.

  • Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinden ilan edilen sonuçlarda sorgulama yapabilmek için T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ve sorgulama ekranındaki güvenlik kodunun ilgili alana girilmesi yeterli olacak.

4. Nakil başvuruları ise 3 Eylül ve 6 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek. Tercihler, boş kontenjana bakılmaksızın bir ortaokul müdürlüğüne başvurarak yapılabilecek. İşlemler, okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanacak.


Kaynak: Yeni Şafak

http://www.enpolitik.com/haber/198810/ucuncu-nakil-sonuclari-aciklandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*