3 parti 'af' konusunda anlaşıyor mu?

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı af tartışması sürerken, HDP ve CHP'den affa yeşil ışık geldi.
Eklenme Tarihi: 28.08.2018 19:35:00 - Güncellenme Tarihi: 28.08.2018 19:38:29

24 Haziran seçimleri öncesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği 'af' çağrısı, tartışılmaya devam ediyor. Bahçeli'nin gündemde tuttuğu affa yönelik CHP ve HDP'den de destek verici açıklamalar geldi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, af tartışmaları ile ilgili olarak, "Bir toplumsal mutabakat arayalım ve kim kimi af ediyor görelim. Bu açıdan CHP olarak kategorik olarak hiçbir zaman affa karşı olmadık. Affa ilkesel bir şekilde bakıyoruz ve toplumsal mutabakat arıyoruz. evrensel ölçütler içinde kimsenin vicdanını rahatsız etmeyecek, en az mağdur, en yüksek memnuniyet yaratacak şekilde tartışılması, toplum tarafından sindirilmesi, topluma rağmen bir karar verilmemesi gerekmektedir. Yaklaşımımız budur" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı af tartışması için HDP'den de "Genel af" çağrısı geldi. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, insanların artık patlama noktasına geldiğini söyledi ve genel af getirilmesi gerektiğini söyledi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimlerinden önce 'kader mahkumlarına' af getirilmesini istediğini belirterek konuyu gündeme taşımıştı. KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bazı yüz kızartıcı suçların kenarda tutularak genel af getirilmesinin Türkiye'yi rahatlatacağını söyledi.

Üç partinin birbirine yakın tutumu önümüzdeki günlerde 'af' yasasının meclise gelebileceğine işaret ediyor.

haber: enpolitik.com

http://www.enpolitik.com/haber/198623/3-parti-af-konusunda-anlasiyor-mu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*