'Gomis unutuldu, Feghouli gidecek'

Gazete Vatan yazarı Serhat Ulueren, Süper Lig'in 3. haftasının kapanış mücadelesi olan Galatasaray-Akhisarspor​​ maçını değerlendirdi...
Eklenme Tarihi: 28.08.2018 09:30:00 - Güncellenme Tarihi: 28.08.2018 09:28:20

Gazete Vatan yazarı Serhat Ulueren,  Süper Lig'in 3. haftasının kapanış mücadelesi olan Galatasaray-Akhisarspor maçını değerlendirdi...

Serhat Ulueren'in " Önce uyuttular sonra çoşturdular" başlıklı yazısı:

ÖNCE F.Bahçe, sonra Beşiktaş yenilmiş, üstelik 9 günlük tatil sona erip herkes evine işine dönmüş ve 2 maçta 6 puan toplayan G.Saray’ın muhtemel fark atabileceği evindeki Alanya maçında tribünlerdeki boşluk beni çok şaşırttı. Maçı tribünden izlemek, arada bir göz ucuyla da TV’ye bakmak bana iyi geliyor. 

MESELA maça gelenlerin Gomis’i anında unutup Emre Akbaba ve Onyekuru’ya kilitlendiklerine bizzat şahit oldum. Yine tribün dedikodularına gelecek olursak, Fatih Terim’in, takımın en çok para kazanan ismi Feghouli’yi (3 milyon 850 bin Euro) gözden çıkardığı ve gitmesini kesin olarak istediğini öğreniyoruz. Haksız da sayılmazlar. Önce verilen sonra iptal edilen penaltıda tribünler “Muslera...Muslera” diye inlerken Terim’in oralı bile olmadığını, Muslera’nın ise sürekli kulübeye baktığını gözlemledim. DÜN itibarıyla Gomis unutulmasına unutuldu da her rakip Alanya gibi kağıt helvadan olmaz ki? İlk yarı yere yattılar, çirkin bir defans yaptılar. Bunda başarılı da olup G.Saray’ın temposunu düşürdüler. Ama ikinci yarı Emre Akbaba, Sinan Gümüş, Onyekuru ve Eren Derdiyok’un şovlarını izledik. İşte futbol bu. Rakip kötü de olsa, eksik de olsa atabileceğin kadar atacaksın. Bu nedenle Terim ve öğrencilerini kutluyorum. 

AVRUPA İDDİASI

 RODRIGUES iyileşecek, Donk haftaya dönecek, Ndiaye geldi, belki Falcao veya Aboubakar’dan biri veya birkaçı daha geldiği zaman G.Saray sadece Türkiye’de değil Avrupa’da iddialı olacaktır. 

EVET ilk yarı gerçekten uyutucuydu, sıkıcıydı, bazen kahrediciydi. Ama 2. yarı her şey vardı. Bobo dışında net pozisyonu olmayan Alanya’yı Fernando, Sinan, Emre, Eren ve Onyekuru’nun hırslı ve tempolu futbolları bitirdi. Trabzon engelini de rahat geçecektir sarıkırmızılı ekip.

http://www.enpolitik.com/haber/198593/gomis-unutuldu-feghouli-gidecek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*