Prensipte anlaşma sağlandı: İşte maliyeti!

Galatasaray'ın anlaştığı Modeste'nin maliyeti belli olduÇin kulübü Quanjian’dan transfer taksitlerine karşılık bonservisini almaya hazırlanan Modeste, Galatasaray’la yıllık 3 milyon Euro garanti ücret karşılığında el sıkıştı.
Eklenme Tarihi: 27.08.2018 07:52:00 - Güncellenme Tarihi: 27.08.2018 07:57:48

Galatasaray'ın anlaştığı Modeste'nin maliyeti belli olduÇin kulübü Quanjian’dan transfer taksitlerine karşılık bonservisini almaya hazırlanan Modeste, Galatasaray’la yıllık 3 milyon Euro garanti ücret karşılığında el sıkıştı. Şu sıralarda 5 milyon Euro’luk imza parası konusunda pazarlık yapılıyor.

Galatasaray’ın prensip anlaşmasına vardığı Anthony Modeste için ödeyeceği rakamlar yavaş yavaş netleşiyor. Sarı-Kırmızılılar öncelikle, 30 yaşındaki Fransız golcünün, Çin kulübü Quanjian’dan transfer taksitlerine karşılık bonservisini almasını bekliyor.

Bu süreç içinde oyuncuyla yıllık 3 milyon Euro garanti ücret karşılığında el sıkışan Galatasaray Yönetimi, şu sıralarda imza parası pazarlığı yapıyor. Modeste’nin menaceri, 5 milyon Euro’luk imza parası istedi.

Galatasaray cephesi ise her yıl 1 milyon Euro ödenmesi koşuluyla 3 milyon Euro’luk teklifte bulundu. Bu para da bir anlamda bonservis bedeline sayılacak. 

Ayrıca Finansal Fair Play yaptırımındaki alış-satış dengesinde de Cim Bom’u zorlamayacak. Modeste cephesinde bu şartlar kabul edildiği takdirde transfer resmiyete kavuşacak. Bu arada Modeste’nin, bir Galatasaray taraftarının kendisi hakkında yaptığı paylaşımı beğenmesi dikkat çekti. “Come to Galatasaray” (Galatasaray’a gel) çağrılarını sosyal medyada beğenmeye başlayan tecrübeli futbolcunun bu tavrı, görüşmelerin olumlu şekilde sonlanmaya çok yakın olduğu şeklinde yorumlandı.  

http://www.enpolitik.com/haber/198550/prensipte-anlasma-saglandi-iste-maliyeti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*