Düzen: Fenerbahçe'nin son 2 performansı umut vermiyor

Fenerbahçe, Süper Lig'in 3. haftasındaki Göztepe mücadelesinde deplasmanda mağlup oldu ve üst üste yaşadığı 2. kayıp ile taraftarlarını üzen bir başlangıç yaptı... Vatan yazarı Ersin Düzen, Göztepe-Fenerbahçe karşılaşmasındaki ortamı ve oyuncu performanslarını değerlendirdi...
Eklenme Tarihi: 26.08.2018 11:43:00 - Güncellenme Tarihi: 26.08.2018 11:38:16

Fenerbahçe, Süper Lig'in 3. haftasındaki Göztepe mücadelesinde deplasmanda mağlup oldu ve üst üste yaşadığı 2. kayıp ile taraftarlarını üzen bir başlangıç yaptı... Vatan yazarı Ersin Düzen, Göztepe-Fenerbahçe karşılaşmasındaki ortamı ve oyuncu performanslarını değerlendirdi...

Ersin Düzen'in "Büyük Takım" başlıklı yazısı şöyle:

GÖZTEPE tribünleri her zamanki gibi muhteşem. F.Bahçe taraftarı kendilerine ayrılan yeri doldurmuş, statta çok güzel bir atmosfer var. Beklenti yüksek! Lakin iki takımın da en büyük rakibi zemin ve sıcak hava. Ortaya çıkan ise futbolcuların da katkılarıyla kötü futbol… İLK 10 dakika Göztepe iyi başladı. Topu F.Bahçe’ye bırakıp, Halil ve Yasin’in hızlı çıkışlarıyla tehlike yarattı. İzmir ekibi geçen hafta G.Saray’a karşı da aynı şekilde başlamış, pozisyonlar bulmuştu. Ancak skor yapacak ihtiyacı olduğu kesin. Deniz Kadah iyi futbolcu ama ne Demba Ba ne de Jahovic. 

F.BAHÇE, kötü başlangıcın ardından toparlandı ve iyi oynamadığı halde önemli pozisyonlar buldu. Slimani, yine çalışkandı. Gol vuruşlarında geç kalsa dahi, arkadaşlarına servis yapıyor. Eljif, yine takımın en iyisiydi. Alper koşuyor mücadele ediyor ama o kadar. 10 numara gibi oynayamaz. Seviyesi belli. Ayew, kötü değil ama iyi de değil. M.Topal’I gol kovalamaya gitmediği için eleştirirdik, bu kez daha pozitifti.  PEKİ ya negatifler? Başta H.Ali! Aynı şekilde Isla ve Dirar… Ligin en vasat oyuncuları F.Bahçe’ye gelsin ancak bu kadar oynarlar. Kapanan takımları açabilmek için kanatların iyi çalışması lazım, F.Bahçe’nin kanadı yok! 

UMUT VERMİYOR 

DEVRE, her şeye rağmen F.Bahçe’nin üstünlüğüyle sona erebilirdi. 2. yarı sarı lacivertliler, Göztepe’nin ekmeğine yağ sürdü. Tempoyu yükseltemedi. Rakip iyi savunma yaparken, F.Bahçeli futbolcular dar alanda iş yapamadı. Geçen sezonki formunu devam ettiren Halil’in harika golüyle öne geçen Göztepe, 2 dakika öncesinde oyuna giren Poko’nun katkısıyla ayakta kalmayı başardı. 

COCU’NUN zamana ihtiyacı var. Ancak, 11’ler ve hamlelerinde sorun olduğu kesin. Takımın iyi oynamadığını gördüğü halde değişiklikleri geç yaptı. Özellikle M.Ekici hamlesi!

 KADIKÖY’DE F.Bahçe taraftar katkısıyla maç kazanabilir ancak son 2 deplasman performansı gelecek için umut vermiyor. Sadece bireysel performanslar değil, takım bütününe bakıldığında bu kadar geniş alanda rakiplerinize asla “büyük takım” olduğunuzu kabullendiremezsiniz!

http://www.enpolitik.com/haber/198534/duzen-fenerbahcenin-son-2-performansi-umut-vermiyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*