Ahmet Hakan'dan Abdullah Gül yazısı: Vallahi ihanet...

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın Abdullah Gül için 'Hareketimize ihanet etti' çıkışını haklı bulduğunu belirterek, "Kimse kusura bakmasın, gayet tutarlı bir söz söylemiştir" diye yazdı.
Eklenme Tarihi: 24.08.2018 08:37:00 - Güncellenme Tarihi: 24.08.2018 08:43:31

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın Abdullah Gül için 'Hareketimize ihanet etti' çıkışını haklı bulduğunu belirterek, "Kimse kusura bakmasın, gayet tutarlı bir söz söylemiştir" diye yazdı. 

Abdullah Gül'ün, "Eğer muhalefet partileri üzerimde ittifak etseydi AK Parti adayına karşı aday olacaktım" açıklamasını hatırlatan yazar, Gül'ün davranışının dünyanın her yerinde 'ihanet' sözcüğüyle tanımlanacağını belirtti. Ahmet Hakan bugünkü yazısında şu ifadelere yer verdi: 


"Abdullah Gül ihanetle suçlanır mı suçlanmaz  mı ?"

"Kimse kusura bakmasın, Abdullah Gül için “Hareketimize ihanet etti” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, gayet tutarlı bir söz söylemiştir.

Sen bir partinin kurucu babası olacaksın... O parti seni başbakan yapacak... O partinin oylarıyla cumhurbaşkanı seçileceksin...

Ve sen sonra kalkıp...

“Eğer muhalefet partileri üzerimde ittifak etseydi AK Parti adayına karşı aday olacaktım” diye açıklama yapacaksın.

Vallahi dünyanın her tarafında böyle bir davranış “ihanet” gibi bir sözcükle nitelendirilir.

Ve buna muhatap olan kişi de ağzını açıp tek kelime edemez."

Hakan, yazısının bir başka bölümünde ise CHP seçmeninin büyük bir umutsuzluk içinde olduğunu ve Kılıçdaroğlu'nun adını bile duymak istemediklerini şöyle yazdı: 

“Bu sefer galiba bir şeyler değişecek” noktasından çok büyük bir hızla “Hiçbir şeyin değişeceği yok” noktasına gelmiş durumdalar.

“Dolar 10 lira olsa da, büyük ekonomik kriz çıksa da yine Erdoğan kazanır” diyorlar, başka da bir şey demiyorlar.

“Sandık önümüze gelse de kendi partimizi şöyle okkalı bir şekilde cezalandırsak” diye büyük bir tutkuyla beklemekteler.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını bile duymak istemiyorlar. CHP denilince yüzlerini ekşitiyorlar.

Yarısından fazlası “Bu yerel seçimde sandığa gitmeyeceğim, oy vermeyeceğim” diyor, başka da bir şey demiyor.

İktidarın tek kale maç oynamasının tüm sorumluluğunu beceriksiz, başarısız muhalefete yüklüyorlar ve muhalefete iktidardan daha fazla kızgınlar.

Siyaset konuşmak istemiyorlar. Umuttan söz edenleri dövmeye kalkıyorlar. En küçük bir iyimserliğe bile tahammül edemiyorlar."http://www.enpolitik.com/haber/198470/ahmet-hakandan-abdullah-gul-yazisi-vallahi-ihanet.html

Sizin Yorumunuz:

*
*