İSTESOB: Stokçuluğun başladığını tespit ettik!

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, aldıkları duyumlara göre bazı firmaların temel gıda maddeleri ve tekstil ürünlerini stokladığını, bunun devam etmesi durumunda söz konusu firmaların isimlerini açıklayacaklarını sözlerine ekledi.
Eklenme Tarihi: 14.08.2018 14:35:00 - Güncellenme Tarihi: 14.08.2018 14:34:02

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, İSTESOB binasında düzenlediği basın toplantısında,  Türkiye'nin, son günlerde Batı'nın ekonomik saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu  belirterek, şöyle konuştu:

"Dolar üzerinden ekonomimize vurmak isteyen güç odakları, 15 Temmuz'da  denedikleri ama başaramadıkları darbe girişimini ekonomi aracılığıyla  gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bizler bu noktada esnaf ve sanatkarlar olarak  'Her şeyin farkındayız, devletimizin yanındayız' demek için buraya geldik. Her  alanda atılım gerçekleştiren devletimizin, yerli ve milli ekonomi yaratmak için  verdiği bu sancılı süreçte yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Türkiye  OECD ülkeleri arasında her yıl en hızlı büyüyen ikinci ülke konumundadır.  İhracatımız her yıl rekor seviyede artmaktadır. Bunun yanında esnaf ve  sanatkarımızın yararlandığı krediler rekor seviye ulaşmış, işini büyütmek isteyen  esnafa her türlü kredi imkanı sunulmaktadır. Tüm ekonomik göstergeler, dolarda  yaşanan artışın suni ve gerçekçi olmadığını ortaya koymaktadır."


"Stokçuluğun başladığına dair tespitlerimiz var"

Türk milletinin sarsılmaz birlikteliğinin bu sorunları aşacağını ifade  eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Devletimiz de gerekli bütün önlemleri alarak bu saldırıları bertaraf  edecek güçtedir. Tabi burada Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da  belirttiği gibi sanayicinin de tüccarın da elini taşın altına koyması gerekiyor.  Bu sorunlar sadece devlete havale edilerek çözülemez. Piyasada eski bir  alışkanlığın, kanunen de suç olan stokçuluğun başladığına dair tespitlerimiz var.  Kimi işletmeler ve toptancılar son günlerde ekonomide yaşanan dalgalanmaları  fırsat bilerek ürünlerini satmamakta ve haksız kazanç elde etmeye çalışmaktadır.  Buradan, ülkemizde yaşanan saldırılar karşısında bu tür yollara tevessül eden  kişi ve kurumları uyarıyoruz. Gün birlik olma günü, her zamankinden daha fazla  üretme ve kenetlenme günüdür."

Yılmaz, aldıkları duyumlara göre bazı firmaların temel gıda maddeleri  ve tekstil ürünlerini stokladığını, bunun devam etmesi durumunda söz konusu  firmaların isimlerini açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

http://www.enpolitik.com/haber/198171/suc-olan-stokculugun-basladigina-dair-tespitlerimiz-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*