Toprağa değil milyonların yüreğine gömüldü: İyi ki varsın Eren...

Terör örgütü PKK'nın haince katlettiği tabuta sığmayanlardan sadece biriydi Eren Bülbül. Eren, bugün katledilişinin birinci yılında milyonlarca insanın yüreğinde, ideolojisinde ve hafızasında yaşıyor.
Eklenme Tarihi: 11.08.2018 15:33:00 - Güncellenme Tarihi: 11.08.2018 16:50:03

Terör örgütü PKK'nın haince katlettiği tabuta sığmayanlardan sadece biriydi Eren Bülbül. Eren, bugün katledilişinin birinci yılında milyonlarca insanın yüreğinde, ideolojisinde ve hafızasında yaşıyor.

11 Ağustos 2017'de Trabzon Maçka'da Astsubay Ferhat Gedik'le beraber şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün aziz hatırası bugün yâd ediliyor. 

Bundan tam 1 sene önce  Trabzon'un Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasındaki çatışma çıktı.

Çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde şehit oldu. 15 yaşındaki Eren Bülbül ise PKK'lıların girdikleri evi güvenlik güçlerine gösterirken teröristler tarafından şehit edildi. Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül hayatını kaybetti.

Şehit olmadan 2 ay önce Facebook'tan paylaştığı mesajla milyonlarca insanı bir kez daha yasa boğan Eren, şehadetinden 2 ay önce   "Biri de demiyor ki, 'Eren iyi ki varsın' yazmış, sosyal medya başta olmak üzere duygu dolu yürekler Eren'e hep bir ağızdan 'EREN İYİ Kİ VARSIN' demişti...

Bugün yine twitter adlı yaygın sosyal medya platformu Eren'i unutmayarak 'iyi ki varsın' mesajları ile Eren'i yad etti. Eren, Twitter gündeminde birinci sıraya oturdu.

 En duygusal tweeti TBMM Başkanı Binali Yıldırım "Şehadetinin yıl dönümünde koca yürekli Eren Bülbül'ü rahmetle ve şükranla anıyorum. Anadolu irfanının yetiştirdiği Eren'ler oldukça bu necip millete zincir vuramayacaksınız." sözcükleriyle attı.

2002 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Eren Bülbül, lise öğrencisiydi. 4,5 yaşından beri Trabzonspor taraftarı olan şehit Bülbül’ün hayali bir gün Trabzonspor forması giymekti.

kaynak: sozcu.com

haber: enpolitik.com/ Melek S. Tunç

http://www.enpolitik.com/haber/198075/milyonlarin-yureginde-hafizasinda-yasiyor-iyikivarsineren.html

Sizin Yorumunuz:

*
*