Ve Akşener partiye geri döndü...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partinin başına geri döndü. Akşener'in partililerin "Bırakıp giderseniz ülkenin çocuklarına, torununuza ne diyeceksiniz?" sözü karşısında, "Onlara kıyamam" dediği ve dönüş kararı aldığı belirtiliyor.
Eklenme Tarihi: 30.07.2018 08:52:00 - Güncellenme Tarihi: 30.07.2018 08:59:14

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk, Cumartesi akşamı ikna için partideki 5 kişilik heyet ile Akşener arasında geçen görüşmenin perde arkasını yazdı.

Akşener'in ayrılma kararının ardından, Başkanlık Divam, milletvekilleri ve vatandaşlar İstanbul'daki evinin önünde kamp kurdu. Cumartesi günü Akşener ile görüşmek üzere 5 kişilik bir heyet belirlendi. Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Lütfi Türkkan, Grup Başkanı Ahad Andican, milletvekilleri Aylin Cesur ve Şenol Bal'dan oluşan heyet, Akşener'i evinde ziyaret etti.

Heyette bulunanlar ayrı ayrı söz aldı ve görüşlerini dile getirdi: "Milyonlarca insan partimize umut bağlamış durumda. Şunu biliniz ki böyle bir dönemde bizi bırakırsanız, 'Meral Akşener, en zor dönemde bırakıp kaçtı' denilecektir. Tarihe böyle geçmeyin."

Gelenleri dinleyen Akşener'e, kadın milletvekilleri Aylin Cesur ve Şenol Bal, "Eğer dönmezseniz, yapmaya çalışan kadınların da cesaretini kırmış olursunuz. Sizin buna hakkınız yok" dediler. TBMM Grup Başkanı Ahad Adican, Akşener'e siyasette niçin bulunduklarım ayrıntılı olarak anlattı ve şunları söyledi:

Torununuza 'bıraktı kaçtı' derler


"Ülkemizde çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerini karartacak adımlar atüdığı bir dönemde sizin genel başkanlıktan vazgeçmeniz halinde ileride bunu anlatmakta zorluk çekeriz. Bu ülkenin çocuklarına üeride ne söyleyeceksiniz? Torununuza, gençlerimize ne diyeceksiniz? Torununuz Pars'a 'Bırakıp kaçtı' derler. Onlara karşı hepimizin sorumlulukları var. İlk girilen seçimde 10 puan almak da başandır. Ufak tefek pürüzler bizi yıldırmamalıdır. Bu ülke çocuklarının istikbali için mücadele vermeliyiz."

"Ben bu ülkenin çocuklarına kıyamam"


Meral Akşener, "Ben bu ülkenin çocuklarına kıyamam. Tamam, tamam... Pazartesi günü saat 15.00'te Başkanlık Divam'm toplayalım" dedi ve yarın genel merkeze gidip kurultay hazırlıklarına başlayacağını söyledi.

kaynak: internethaber.com

http://www.enpolitik.com/haber/197630/kulis-aksener-partiye-geri-dondu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*