Fenerbahçe golcüsünü buldu

Comolli ve Cocu arasındaki zirvede golcü sorunu için bir formül ortaya çıktı. Fenerbahçe yönetimi o isim için ortaya çıkıyor...
Eklenme Tarihi: 20.07.2018 08:33:00 - Güncellenme Tarihi: 20.07.2018 08:39:38

Fenerbahçe’de forvet arayışları sürerken, gündeme sürpriz bir isim geldi: Enes Ünal... Aslında transferin detaylarına bakıldığında, Sarı-Lacivertliler’in Enes’i gözüne kestirmesi pek de sürpriz sayılmaz.

21 yaşındaki oyuncu, 2015-16 sezonunun ikinci yarısını Hollanda’nın Breda takımında geçirdi. Ertesi sezon ise Twente’de 32 maçta attığı 18 golle lige damga vurdu. Genç yıldız, bu açıdan Phillip Cocu’nun yakından tanıdığı bir isim. formül ortaya çıktı. Fenerbahçe yönetimi o isim için ortaya çıkıyor...

Fenerbahçe’de forvet arayışları sürerken, gündeme sürpriz bir isim geldi: Enes Ünal...

Aslında transferin detaylarına bakıldığında, Sarı-Lacivertliler’in Enes’i gözüne kestirmesi pek de sürpriz sayılmaz.

21 yaşındaki oyuncu, 2015-16 sezonunun ikinci yarısını Hollanda’nın Breda takımında geçirdi.

Cocu’nun, Comolli ile yaptığı transfer görüşmesinde Enes Ünal’ın adını ön plana çıkartarak, “Alabilir miyiz?” sorusunu yönelttiği öğrenildi. Fransız futbol direktörü de bunun üzerine kolları sıvadı.

Levante’ye kiralanmıştıAli Koç’un başkanlığa gelmesiyle birlikte transfer politikasını değiştirip gençlere yönelen Fenerbahçe için, 21 yaşındaki Enes adeta biçilmiş kaftan.

Villarreal, yeni sezon öncesi forvete Espanyol’dan Gerard Moreno ve Angers’ten Karl Toko Ekambi’yi transfer etti.

Geçtiğimiz sezon Kasım-Aralık döneminde 7 maçlığına Enes’i Levante’ye kiralayan Sarı Denizaltılar’ın, golcü oyuncuyu yeniden kiralamaya sıcak baktıkları öğrenildi.

Cocu bizzat görüşecekEnes Ünal’ın menacerlik şirketi, Barış Alıcı ve Berke Özer’i Fenerbahçe’ye getiren Footalent.

Comolli’nin, Cocu’nun çok istediği Enes Ünal’ın durumunu sormak için bu şirketle yeniden temasa geçtiği öne sürüldü.

Villarreal ile anlaşma sağlanması halinde, genç forvetin ikna edilmesi için Cocu’nun gerekirse bizzat devreye girmeye hazır olduğu kaydedildi.

http://www.enpolitik.com/haber/197300/fenerbahce-golcusunu-buldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*