ORC'den seçim sonrası 'İnce' anket

24 Haziran seçim sonuçlarını en iyi tahmin eden araştırma şirketi ORC, Kılıçdaroğlu'nun en büyük rakibi olan ve CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katılan ve mağlup olan İnce'nin talebiyle seçim sonrası yine kamuoyunu yokladı.
Eklenme Tarihi: 11.07.2018 16:46:00 - Güncellenme Tarihi: 11.07.2018 16:53:41

24 Haziran seçimlerinde hezimeti yaşayan CHP'de liderlik krizi çıktı. Liderliği tartışılır hale gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun en büyük rakibi olan ve CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katılan Muharrem İnce, ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık şirketi 24 Haziran seçimlerindeki başarısının ardından seçim sonu değerlendirme araştırması yaptırdı.

Halk memnun

Yapılan araştırmada adaylara seçim sonrası Meclis'te oluşan tablodan ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitmesinden memnun olup olmadıkları soruldu.

Verilen cevaplarda halkın iyi bir oranla memnun olduğu yönünde cevap geldi.


Bu Pazar seçim olsa?

Ankette vatandaşlara yöneltilen bir diğer soru ise "Bu pazar seçim olsa, hangi partiye oy verirsiniz?" oldu.

Muharrem İnce'yi heyecanlandıran rakamlar

Verilen cevaplarda, Kemal Kılıçdaroğlu ile hiçbir seçimi kazanamayan CHP'nin yine muhalefette kaldığı görüldü.

Erdoğan'ın oyları artmaya devam ediyor

Anketteki çarpıcı sonuçlardan biri de ilk turda yüzde 52,5 oy alan Erdoğan'ın oy oranının şu anda artmış olması. Ankete katılanların yüzde 54,2'si bu Pazar seçim olsa oyunu Recep Tayyyip Erdoğan'a vereceğini söylüyor.


ORC, diğer araştırma şirketleriyle karşılaştırıldığında seçim sonuçlarını en doğru tahmin eden şirket olarak önemli bir başarıya imza attı.

kaynak: dunyabulteni.net

http://www.enpolitik.com/haber/196976/orcden-secim-sonrasi-ince-anket.html

Sizin Yorumunuz:

*
*