Hedef şampiyonluk: Küçülmeye gidilmeyecek

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, "asla küçülmeye gidip şube kapatmayacağız, tüm olimpik branşlarda şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.
Eklenme Tarihi: 06.07.2018 16:51:00 - Güncellenme Tarihi: 06.07.2018 16:50:24

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Mustafa Cengiz, beş buçuk ayda 588 milyon TL hasılat elde ettiklerini belirterek, "10 bin TL zarar ettik. İnşallah onu da düzelteceğiz. Bizi bağımsız düşünürseniz, biz kafa kafayayız. İnşallah kara geçeceğiz." dedi. 

Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Borç alacak farkı 1 milyar TL. Yaklaşık 200 milyon Dolar. Son 9 yıl amatör şubelere harcadığımız bedel yaklaşık 200 milyon Dolar. Sakın şunu algılamayın. Olimpik dallardaki faaliyetlerimizi terk etmeyeceğiz. Ama doğru harcama için elimizden geleni yapacağız.

13 branşta faaliyet gösteriyoruz. Camianın verdiği kuruşların şampiyonluk yolunda harcanması için de elimizden geleni yapacağız"

Asla küçülmeye gidip şube kapatmayacağız, tüm olimpik branşlarda şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız.

 Sosyal medya değer verdiğimiz, takip ettiğimiz bir mecra. Basketbol şubemizle ilgili üzücü şeyler gördük burada. Hakaret, küfür içermeyen her türlü eleştiriye açığız. Yapıcı eleştirilere asla kızmıyoruz. Şunu istiyorum; çifte teyit almadığınız bilgileri yazmayın.

Basketbola 34 milyon TL borcumuz vardı. Yüzde 30-40 kur artışına rağmen şu anda 22 milyon TL borcumuz var. 12 milyon TL ödeme yapmışız. Kadınlar Avrupa şampiyonu, erkekler maalesef kötü sezon geçirdi"

Oktay Mahmuti'ye "devam et" dedik. 1,2 milyon dolar alacağı ücret var. Yüzde 25'inden fazla borcumuz hocaya. İndirim istedik ya da ödeme planı talep ettik. Sevgili hocamız "Hayır, ben elimden geleni yaptım, Galatasaraylı değilim, indirim için nedenim yok" dedi"

Prandelli'ye ödememiz gereken 2.5 milyon lira borcumuz var.

Ben sevgili Ünal başkanımla ilgili konuşulanlar gibi bir şey söylemedim. O bizim değerli bir başkanımız. Onunla iş konuşmadık. Bize sponsorluk vaadinde bulunmadı."Kaynak: TRT Spor

http://www.enpolitik.com/haber/196794/hedef-sampiyonluk-kuculmeye-gidilmeyecek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*