Fenerbahçe'ye Yerry Mina şoku

Fenerbahçe'nin transferde aşama kaydetmek istediği Kolombiyalı Yerry Mina'nın performansının göz doldurarak beklentileri aşması Fenerbahçe için kötü haber olarak yorumlandı.
Eklenme Tarihi: 04.07.2018 12:54:00 - Güncellenme Tarihi: 04.07.2018 13:22:08

Dünya Kupası'nda Kolombiya penaltı atışları sonunda İngiltere'ye elenirken stoper Yerry Mina'nın performansı göz doldurdu.

Kolombiyalı savunmacı dün akşam İngiltere'ye de gol atmayı başardı ve takımının tur şansını uzatmalara ve penaltılara taşımayı başardı. 

Mina, grup aşamsındaki maçlarda da takımının galibiyetlerinde önemli rol oynamış ve attığı gollerle galibiyeti getiren isimlerden biri olmuştu. 

Ancak 23 yaşındaki Kolombiyalı savunmacının bu performansı Fenebrahçe için iyi sonuçlar doğurmayabilir. 

Ali Koç ve ekibinin Barcelona'yla iyi ilişkiler kurduğu uzun zamandır bilinen bir gerçek ve Koç bu ilişkileri Mina transferinde kullanmak istiyor.  

Sportif direktör Comolli de aynı şekilde Barcelona'da beklenen fırsatları geçen sezon bulamayan Mina'yı bu sene kiralık da olsa Fenerbahçe'de görmek istiyor.  

Avrupa'nın da dikkatini çekti

Ancak Mina'nın 4 maçta 3 gollük performansı diğer büyük Avrupa takımlarının da dikkatini çekti.  Bu da transferi Fenerbahçe açısından zora sokabilir. 

kaynak: fanatik.com   

http://www.enpolitik.com/haber/196689/fenerbahceye-yerry-mina-soku.html

Sizin Yorumunuz:

*
*