Özdağ, Ülkücü şehit Çöllü'yü andı

AK Parti 24.- 25. ve 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Ülkücü camianın tanınan isimlerinden ülkücü şehit merhum Eczacı Cemil Çöllü'yü andı.
Eklenme Tarihi: 26.06.2018 09:30:00 - Güncellenme Tarihi: 16.01.2020 17:42:13

Ülkücü Şehit Eczacı Cemil Çöllü'yü yayınlamış olduğu mesajla anan AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Çöllü'nün geride bıraktığı hatıraları, insanlığıyla anıldığı sürece yaşamaya devam edeceğini belirtti. Özdağ mesajında şu ifadelere yer verdi; ?Ülkücü Şehitlerimizden Cemil Çöllü 12 Eylül öncesi Milliyetçi Hareket Partisinde Manisa İl Başkanı yaparken Eczanesinde namazını kıldıktan sonra illegal komünist örgütlerce Şehit edilmişti. Kendisini rahmetle anıyorum. Yaşadığı dönemde Manisa'da herkesin gönlünü fethetmiş saygın bir şahsiyettti. O dönemde kalkan cenazeler arasında en kalabalık onun cenazesiydi. Önemli olan herkesin gönlünde taht kurmaktı. MHP İl Başkanıydı ama her parti onu adeta kendisinin il başkanı gibi bakıyor ve saygı duyuyordu. Kendisine bu vesileyle Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.? 

CEMİL ÇÖLLÜ KİMDİR; Ülkücü Şehit Cemil Çöllü Şehit edildiği tarih olan 25 Haziran 1979'da 35 yaşındaydı. Evli ve 2 çocuk babasıydı. Eczacılık yapıyordu. O dönemin MHP Manisa İl Başkanıydı. Çöllü illegal komünist örgütler tarafından daha önceden de tehdit edilmiş ve saldırıya uğramıştı. 

OLAY GÜNÜ; Cemil Çöllü Eczanesindeydi, içeri biri girdi. Aspirin istedi. Ülkücü lider Çöllü ilacı vermek için tezgaha eğildi. katil silahını çıkardı ve 3 defa ateş etti. Ülkücü liderin başına 2 mermi, biride karnına isabet etmişti. Ağır yaralan Cemil Çöllü hastaneye götürülürken yolda şehit oldu.

http://www.enpolitik.com/haber/196377/ozdag-ulkucu-sehit-colluyu-andi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*