Ve Adalet Bakanlığından 'yavru köpek' açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hayvanlar aleyhine işlenen öldürme ve eziyet eylemlerine hapis cezası getiren çalışmamızı bir süre önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Kanunlaştırılması seçim sonrası ilk icraatlarımızdan olacak" dedi.
Eklenme Tarihi: 16.06.2018 18:05:00 - Güncellenme Tarihi: 04.03.2020 12:12:02


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hayvanlar aleyhine işlenen öldürme ve eziyet eylemlerine hapis cezası getiren çalışmamızı bir süre önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Kanunlaştırılması seçim sonrası ilk icraatlarımızdan olacak." dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hayvanlar aleyhine işlenen öldürme ve eziyet eylemlerine hapis cezası getiren çalışmayı bir süre önce kamuoyuyla paylaştıklarını belirterek, seçim sonrası ilk icraatlarından birinin bunun kanunlaştırılması olacağını kaydetti.

Bakan Gül, Twitter hesabından, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde patileri kesilmiş halde bulunan ve yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayan yavru köpeğe ilişkin paylaşımda bulundu.

"Seçim sonrası ilk icraatlarımızdan olacak"

Olayı kınayan Gül, masum bir canlıya karşı insanlık dışı bir eylem gerçekleştirildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
"Yaşam hakkı sadece insanlar için değil, hayatı paylaştığımız dostlarımız, hayvanlar için de kutsaldır. Hayvanlar aleyhine işlenen öldürme ve eziyet eylemlerine hapis cezası getiren çalışmamızı bir süre önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Kanunlaştırılması seçim sonrası ilk icraatlarımızdan olacak."

http://www.enpolitik.com/haber/196040/ve-adalet-bakanligindan-yavru-kopek-aciklamasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*