AŞTİ'de bayram yoğunluğu

Bayram arefesinde AŞTİ'de uzun kuyruklar oluştu- Ramazan Bayramı öncesi AŞTİ'de yoğunluk oluşturan vatandaşların rahat ve huzurlu bir yolculuk yapabilmesi için güvenlik önlemleri artırıldı.
Eklenme Tarihi: 14.06.2018 16:11:00 - Güncellenme Tarihi: 14.06.2018 16:17:40


Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde (AŞTİ) Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk yaşanıyor.

Bayramı aileleriyle geçirmek isteyenler, AŞTİ'de uzun kuyruklar oluşturdu. AŞTİ'ye günlük ortalama 1300 civarında otobüs giriş çıkış yaparken, bu sayı bayramlarda tatilin süresine göre 1600 ila 2 bin'e kadar çıkıyor.

Yolcu yoğunluğunun arttığı AŞTİ'de, bayram öncesi vatandaşların rahat ve huzurlu bir yolculuk yapabilmesi için güvenlik önlemleri de artırıldı.

Türkiye'nin dört bir yanından 24 saat boyunca yolcu giriş çıkışının olduğu AŞTİ'nin her bir noktası, 77'si hareketli, 113'ü de sabit olmak üzere 190 güvenlik kamerası ile izleniyor.

Güvenlik personeli, yolcular ve araçlarda silah ve bomba kontrolleri yapıyor, aranan suçluların bulunması, asker kaçakları, evden kaçanlar ve kaçak göçmenlerin yakalanması ve şüphelilerin emniyet güçlerine teslim edilmesi için çalışıyor. Yolcuların geçtiği giriş kapılarında x-ray cihazları ve dedektörlerle arama yapıyor. 

Terör ve asayiş olaylarına karşı yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı AŞTİ'de, emniyet güçleri de takviye destek sağlıyor.

"AŞTİ bayram öncesi çok kalabalık"

Bilgisayar mühendisi Ahmet Şahan ve eşi Funda Şahan da Afyonkarahisar'daki ailelerinin yanına gitmek için AŞTİ'ye geldi.

Ahmet Şahan, AŞTİ'nin bayram öncesi çok kalabalık olduğunu belirterek, her bayramı aileleriyle beraber geçirmek için yolculuk yaptıklarını söyledi.

Güvenlik tedbirlerinin sıkılaştırılması dolayısıyla tek kapıdan yapılan giriş nedeniyle uzun kuyruklar oluştuğunu dile getiren Şahan, uzun süre sırada beklenmesinin önüne geçilmesi için diğer kapılardan da yolcuların alınmasını istedi.

http://www.enpolitik.com/haber/195999/astide-bayram-yogunlugu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*