Akşener mitinginde basın görevini yapmakta zorlandı

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in mitinginde görevini icra etmek üzere alanda bulunan basına yer ayrılmamış olması basın mensuplarına zor anlar yaşattı.
Eklenme Tarihi: 11.06.2018 13:57:00 - Güncellenme Tarihi: 11.06.2018 13:57:18

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in Manisa mitingi Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti. Mitinge kadınların ve gençlerin büyük ilgi göstermesi dikkat çekti. 

Manisalılardan destek gören Akşener, Manisa mitingine bilezik sürpriziyle başladı. 86 yaşındaki Selanik göçmeni Elif Şengel’in emekli parasıyla yaptığı bileziği Akşener’e vermesi büyük alkış aldı. Akşener de, “Bu bileziği seçim çalışmamda kullanacağım. İçine haram karıştırmayacağım” dedi.  İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Manisa’da seçmenleriyle buluştu. Cumhuriyet Meydanında coşkulu bir kalabalığa hitap eden Akşener, konuşmasına başlayacağı sırada platforma çıkan 86 yaşındaki Selanik göçmeni Elif Şengel isimli kadın emekli parasıyla yaptığı bileziği ve boynundaki tülbenti Akşener’e verdi. Aldığı hediye karşısında duygulanan Akşener, Elif Şengel’e sarılarak teşekkür etti ve "Bu bileziği seçim çalışmalarımda kullanacağım ve buna haram karışmayacak” diyerek söz verdi. Miting öncesi ayrıca aynı ittifak içinde yere aldıkları Saadet Partisinin Manisa İl Başkanı Metin Buldu da Akşener’e çiçek vererek "Hoş geldiniz" dedi.  

Ne varki duygusal ve toplumu kucaklayıcı anlarla başlayan mitingde görevini icra etmek üzere meydana gelen basın yeteri değeri göremedi. Bir çok miting ve etkinliğe imza atılan meydanda kendilerine görev yeri ayrılmamış olmasından dolayı basın mensupları zor anlar yaşadılar. Basın mensuplarının sahne önünde toplanan partilileri uyarmasına rağmen önlerinin kapanması Meral Akşener'in konuşması esnasında çekim yapılmasını güç bir hale getirirken durumu Akşener'in konuşmasına başlamadan önce farkeden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen'in de parti yöneticilerini ve görevlileri uyarması ise ilk başlarda kısa bir çözüm gibi gözüksede ilerleyen dakikalarda sonuç vermedi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Özen, "24 Haziran seçimleri öncesinde Meral Akşener Hanım ve İYİ Parti Manisa'da bir manada vitrine çıkarak kendisini tanıtma imkanı ve yapacaklarını anlatma imkanı buldu. Ancak bunu en etkin şekilde basın aracılığıyla yapılacağı bilinmesine rağmen basın mensuplarına görevlerini icra etmek için yer ayrılmamış olması hem meslektaşlarımıza zor anlar yaşattı. Hem de mitinge gölge düşürdü. Bir sonraki organizasyonlarda bunun düzenlenmesi ve bu hatanın telafi edilmesi ümidini taşıyoruz" dedi.

http://www.enpolitik.com/haber/195871/aksener-mitinginde-basin-gorevini-yapmakta-zorlandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*