Bedelli askerlikte yaş ve ücret tartışmaları

Bedelli askerlik ile ilgili son dakika gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'dan bedelli askerlik açıklamaları geldi. Milyonlarca kişi bedelli askerlik yaşı ve ücretini de merak ediyor. İşte ayrıntılar...
Eklenme Tarihi: 10.06.2018 12:04:00 - Güncellenme Tarihi: 10.06.2018 12:13:03

Bedelli askerlik çıkacak mı, çıkmayacak mı? sorusu milyonlarca asker adayını heyecanlandırdı. Bedelli askerlik konusunda peş peşe açıklamar gelmeye devam ediyor. İşte bedelli askerlik için yaşanan tüm gelişmeler...

Başakandan bedelli açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik konusunda "Biz hükümet olarak, yönetim olarak buna bir çare bulmak mecburiyetindeyiz. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız en önemli konulardan biri bu olacak. Çünkü askerlik olmayınca kız vermiyorlar, evlenmen zor oluyor, iş kurman zor oluyor, hayata tutunman zor oluyor. Boşlukta bekliyorsun. Bunu yapmaya hakkımız yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması


Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bedelli askerlik konusunda da açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçimden sonra askeri boyutunu ekibimizle değerlendiririz." diye konuştu.

Yaş ve ücret

En fazla merak edilen yaş ve bedel konusu.

2011 yılında 30 bin lira, 2014'te 18 bin lira olarak açıklanmıştı. Şimdi bu iki rakamın ortasında olması bekleniyor 20 - 25 bin lira olması bekleniyor.

Yaş konusunda da 28 yaş sınırı olacak şeklinde değerlendirmeler var, daha önce de 28 yaş sınırı olmuştu. 25 yaş talebi var.

Yerel seçimlerden hemen sonra bedelli askerlik çıkarılacak. Ücret konusunda 20 bin lira civarında olacak diye konuşuluyor.

kaynak: haberturk.com

http://www.enpolitik.com/haber/195834/bedelli-askerlikte-yas-ve-ucret-tartismalari.html

Sizin Yorumunuz:

*
*