Millet, vekili Özdağ'ı istiyor

24 Haziran Milletvekili seçimleri öncesinde AK Parti'de ki liste sorunu Manisa'da da sürüyor. Parti içerisinde boy gösteren meseleye nasıl çözüm bulacaklarını şaşıran teşkilat başkanları konuyla ilgili tedbir almaya çalışırken Milletvekili Aday listesinde yer bulamayan Selçuk Özdağ'a partili partisiz her kesimden destek mesajları yağmaya devam ediyor.
Eklenme Tarihi: 09.06.2018 20:18:00 - Güncellenme Tarihi: 01.04.2020 20:45:16

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kalmasına rağmen AK Parti'de Milletvekili Aday listelerine olan tepkiler devam ediyor. AK Partili seçmen Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa'da da belirlenen listelerde beklediği adayları bulamadığını ifade ederek liyakat ve ehliyet başta olmak üzere aday listelerinin toplumun farklı kesimlerinin beklentilerini karşılamaktan uzak, dengeler gözetilmeden hazırlandığını öne sürdüler.

 Vatandaşlar, Özdağ'ı Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini ifade ediyorlar. Özdağ'a şu ana kadar ulaşan mesajların 5 Bini bulduğu belirtildi.

 Parti içerisinden üst düzey bir yönetici ?Listeler ilk açıklandığında tamamen şok olduk. Bırakın AK Parti'yi Manisa'nın en çalışkan Milletvekili Selçuk Özdağ'ın listelerde olmayışı büyük bir hata. AK Parti Genel Merkezine ve milletin reisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bu vesileyle sesleniyoruz; ?Milletvekili Aday listesinde göremediğimiz Selçuk Özdağ'ı 2019 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak görmek istiyoruz? dedi. Milletin ve partililerin Selçuk Özdağ'a olan ilgileri ve listeye olan tepkileri devam ederken konuyla ilgili geçtiğimiz gün basına iftar veren Özdağ ise kararı parti genel merkezinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri olduğunu ifade etti. Her şeye rağmen 24 Haziran akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tekrar Cumhurbaşkanlığına taşımak için ara vermeden çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Özdağ, ?Siyasette bugünü konuşmak yerine yarınlara bakmak gerekir. Milletvekili Aday listesinde yokum diye hizmet etmeyi bırakmadım. Bir Milletvekili olarak çalışkanlıksa çalışkanlık, liyakat ise liyakat ehliyetim var. Eğer ofis ise benim ofisim var. Eğer genel siyaset yapmak, kürsülere çıkmak, komisyonlarda konuşmak, 100?ün üzerinde ulusal kanala çıkıp konuşabilmek... Kaç milletvekili ulusal kanallara davet edilir? Ben onların içerisindeyim. Her ay yapmış olduğum faaliyeti basın mensupları, STK'lar, teşkilatlar ve muhtarlarla paylaştım. Dolayısıyla böylelikle denetim mekanizmasını her ay kendim çalıştırdım. Buna rağmen şu an listede olmama durumumu ise saygı ile karşılıyorum? diye konuştu. Siyasete devam etme kararı alan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ı Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek isteyen vatandaşlar ise, ?Özdağ asla yalnız değildir. Milletin Vekili Selçuk Özdağ? şeklindeki mesajlarına devam ediyorlar.

http://www.enpolitik.com/haber/195819/millet-vekili-ozdagi-istiyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*