Erdoğan, Ankara için müjdeleri sıraladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara mitinginde halka hitap etti. Erdoğan, Ankaralılara üç önemli müjde verdi...
Eklenme Tarihi: 09.06.2018 17:56:00 - Güncellenme Tarihi: 09.06.2018 17:55:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara mitinginde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

Akyurt'a fuar alanı

"Ankara'nın uzun zamandır beklediği fuar alanını Akyurt'ta yapıyoruz. İhalesi yapıldı, önümüzdeki günlerde inşasına başlanıyor ve bir yılda tamamlanacak." diyen Erdoğan şöyle devam etti:

Uzay ve havacılık bölgesi

"Kahramankazan'da 723 hektarlık alana Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesini kuruyoruz. Dünyanın sayılı uzay ve havacılık bölgelerinden biri olacak bu tesisin ihalesi yapıldı, yıl sonuna kadar inşaatına başlanıyor.

55 bin kişilik stadyum

Mevcut 19 Mayıs Stadı'nın yerine uluslararası standartlara uygun, dünya çapındaki şampiyonaların final karşılaşmalarına ev sahipliği yapabilecek nitelikte 55 bin kişilik bir stadı Ankara'ya kazandırıyoruz."

Erdoğan, "Belediyecilikse bizde var, Başbakanlıksa bizde var, Cumhurbaşkanlığıysa o da bizde var. Bu iş çırak işi değil, bu iş kalfalık ister, ustalık ister, büyük ustalık ister. Onun için sizlerden icazet istiyorum." dedi.


'Dev bir alanda millet bahçesini oluşturuyoruz'


Erdoğan, şunları söyledi:

"Millet bahçemizin bir ucu Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının önündeki kavşaktan başlayacak, eski hipodrom alanını, Atatürk Kültür Merkezi'ni, yeni yapılacak stadı, Arena Spor Salonu'nu, Gençlik Parkı'nı içine alıp yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasını, adliye binasının bulunduğu alanı da kuşatarak Melike Hatun Camisi'ne ve oradan Ulus'taki heykele kadar uzanacak. İşte böyle dev bir alanda millet bahçesini oluşturuyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biri çıkıyor Külliye'yi satacakmış, öbürü çıkıyor Çankaya'yı satacakmış. Bunlar şaşırmış. Bunlara kalsa, bunlar bu ülkeyi de satar." ifadesini kullandı.

http://www.enpolitik.com/haber/195818/erdogan-ankara-icin-mujdeleri-siraladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*