Fenerbahçe'de yeni dönem

Dün sadece Fenerbahçe değil, Türk futbolu tarihi günlerinden birisini yaşadı... Tam 21 bin 350 üyenin oy kullandığı Fenerbahçe Genel Kurulu'nda Ali Koç başkanlığa seçildi. Böylece sarı-lacivertli kulüpte tam 20 yıldır devam eden Aziz Yıldırım dönemi de sona ererken Ali Koç ile yeni dönem başladı.
Eklenme Tarihi: 04.06.2018 09:46:00 - Güncellenme Tarihi: 04.06.2018 10:29:19


Dün tarihi bir farkla Fenerbahçe'nin 20 yıllık başkanı Aziz Yıldırım karşısında galibiyet elde eden Ali Koç yarın mazbatasını alarak Fenerbahçe için yeni dönemin kapılarını açıyor. 

Dün neler yaşandı?

Ali Koç, "Tam Zamanı Şimdi" ve "Kalpler Beraber" sloganlarıyla yola çıktığı adaylık yarışında "Ruhumuz Bir" diyen Aziz Yıldırım'ı tarihi bir farkla eleyerek başkan seçildi. İlk kez bir stadyumun ev sahipliği yaptığı seçimde ayrıca rekor katılım yaşandı. 

38 sandıkta 10.30'da başlayan oy kullanma işlemi saat 17.39 itibariyle yerini oy sayımına bıraktı. 

Tüm sandıklar aynı anda açılırken kısa süre içinde tüm sandıklarda Aziz Yıldırım'a fark atmayı başaran Ali Koç mutlu sona ulaştı. Seçim sonucunu Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanı Vefa Küçük açıkladı. Küçük 20 bin 736 geçerli oy olduğunu belirtirken bunlardan 16 bin 92'sini alan Ali Koç'un yeni başkan olduğunu duyurdu. Aziz Yıldırım'a ise 4 bin 644 oy çıktı. Koç kulübün 37. başkanı oldu. 

Yeni rekor 21 bin 350 oldu

3 Kasım 2013'te kullanılan 9 bin 380 oyluk rekor tarihe gömüldü. O seçimde Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'a karşı 6 bin 821 oy alarak başkan olmuştu. Dün Ülker Stadı'nın ev sahipliği yaptığı kongrede 21 bin 350 üye oy kullandı.

TFF'den tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Fenerbahçe'nin 37. başkanı Ali Koç'u bir mesajla tebrik etti. TFF mesajında şu ifadeleri kullandı: "Başkanlığa seçilen Sayın Ali Koç ve Yönetim Kurulunu tebrik eder, yönetim dönemlerinde başarılar dileriz."

Başbakan Binali Yıldırım'dan kutlama telefonu

Başbakan Binali Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığına seçilen Ali Koç'u tebrik etti. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Yıldırım, Fenerbahçe Kulübünün Seçimli Olağan Genel Kurulunda başkanlığa seçilen Ali Koç'u telefonla arayarak kutladı.

Ezeli rakipten kutlama geldi

 Ali Koç'a tebrik yağarken en dikkat çekici kutlama Fenerbahçe'nin ezeli rakibi G.Saray'dan geldi. Sarı-kırmızılı kulüp, "Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda başkan seçilen Sayın Ali Koç'u kutlar, bu seçimin Türk Sporuna hayırlı olmasını dileriz" dedi.

 Beşiktaş ve Başakşehir kulüpleri de Ali Koç'u tebrik etti. 

Yarın mazbatasını alıyor

Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, yeni başkan Ali Koç'un mazbata töreninin salı günü (yarın) Ülker Stadı'nda taraftarlara açık olarak yapılacağını açıkladı. 

Seçimin ve seçim sonuçlarının stadyum kadar en coşkulu ve heyecanlı takip edildiği bir başka mecra ise sosyal medya oldu. Ünlü isimler başta olmak üzere milyonlarca Fenerbahçe paylaşımı yapıldı. 

Ünlü bazı isimlerin seçime ilişkin yaptığı değerlendirmeden bir kaçı şöyle oldu: 

 Murat Özbostan: Beklentiler büyük Fenerbahçe 111 yaşında Türk sporunun çınarlarından. Aziz Yıldırım, 20 yıl boyunca futbolun vitrinde olduğu kulüpte amatör şubeleri unutmayarak, şampiyon takımlar ve sporcular yetiştirerek ülkemizin spor tarihine önemli sayfalar kazandırdı. Doğruları ve yanlışlarıyla bir dönem sona erdi. Aziz Bey'e emekleri için teşekkür etmeli.. Yeni Başkan Ali Koç elbette ki taze kan olacak Fenerbahçe'ye. Futbolda sezonu kupasız kapatan Fenerbahçe'de artık beklentilerin çıtası çok çok yüksek. Ali Koç'un vaatleri ve projeleri de çok fazla. Yönetimiyle beraber çok çalışması ve kendilerine güvenen taraftarları mutlu etmeleri gerekiyor. Ali Koç ve yönetimini tebrik eder, başarılar dilerim. Hayırlı olsun. 

Ömer Üründül: Koç'un kazancı... F.Bahçe kongresi, kolay kırılamayacak rekor sayıda oy kullanımıyla gerçekleşti. Üyelerin büyük kısmı tercihlerini Ali Koç'tan yana kullandı. Kongre üyeleri de zaten o kulübün taraftarlarıdır. Ali Koç'u yeni ve zor görevinde kutluyorum. 20 sene F.Bahçe'ye gönülden hizmet eden Aziz Yıldırım'a da bundan sonraki yaşamında mutluluklar diliyorum. Ali Koç, seçim öncesi mutlaka kulüple ilgili bir takım planlar yapmıştır. Seçim beyannamesinde de anlattığı gibi altyapı, transfer komitesi gibi konularda hazırlıklarını yapmıştır. Daha da ileri gidiyorum F.Bahçe teknik direktörü de şimdiden kafasında bellidir. Koç'un en büyük kazancı ve avantajı beklenenin üstünde oy almasıdır. Koç konuşmasında "Aziz Yıldırım olmasaydı, bu stat olmazdı, bizim salonumuz da olmazdı" diyerek kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. 20 yıllık başkanı onure etmesi güzel bir davranıştı. 

 Gürcan Bilgiç: Taraftarın başkanı Müthiş bir kongre yaptı Fenerbahçe. Kongre üyelerinin kulübe nasıl sahip çıktığını görmemiz bir tarafa, bilinen söylemlerin veya tekrarlanmış hataların hesabının da sorulduğu bir sonuçla karşılaştık. Ali Koç'u bu noktaya getiren veya Aziz Yıldırım'ın "sarsılmaz" denilen tahtının altından alınmasını sağlayan tribünler oldu... Aziz Yıldırım dokunduğu üyelerin kendi kontrolünde olduğuna inandı ama bu isimlerin aslında taraftar olduklarını atladı. Ali Koç'un gençliği, ılımlı yaklaşımı, yıpranmamış olması, transfer konusunda "Tarihi meblağ koyacağız" diyerek sportif başarıyı da vaad etmesi, bu sonucu doğuran önemli etkenlerden. Kamuoyuna rağmen görevinizi sürdüremezsiniz. Aziz Yıldırım'ın bunu görmemesi mümkün değildi. Onun başkanlığından nemalananlar öyle farklı bir dünya gösterdiler ki, en az 13 bin oy alacağını bile söyledi etrafındakilere. Ali Koç yeni bir dönem, beraberlik ve altı yıllık süreç sonunda yüzen bir gemi vaad etti. Kongre üyeleri de ona inandılar. Yolu açık olsun. 

Yönetim kurulu kimlerden oluşuyor?

 Semih Özsoy: 1969 İstanbul Tekstilci Evli-2 çocuk babası

N. Erol Bilecik: 1962 Hatay TÜSİAD Başkanı Evli- 2 çocuk babası 

M. Burhan Karaçam: 1949 İstanbul İş adamı-bankacı, Evli- 2 çocuk babası 

 S.Zeynep Becan: İstanbul Mühendis- Yönetici 

 M. Tankut Turnaoğlu: 1967 İstanbul P&G'de yönetici, Evli- 3 çocuk babası 

 Şaban Erdikler: 1954 Siirt İş insanı Evli FETHİ PEKİN 1969 İzmir Avukat Evli - 1 çocuk babası 

 Metin Şen: 1970 Kopenhag İş insanı Evli- 2 çocuk babası 

 Turhan Şahin: 1945 İstanbul İş insanı Evli 

 M.Kemal Danabaş: 1961 İstanbul İş insanı Evli A.SERTAÇ KOMSUOĞLU 1968 İş insanı

 Simla T. Bayazıt: 1972 İstanbul Turizmci Evli ÖMER OKAN 1983 Gaziantep İş insanı 

 B.Çağlayan Kızılhan: 1984 İstanbul İş insanı Evli

Yedekler

Belgin Aral

 Alper Pirşen

 Ozan Korman Tarman

Metin Sipahioğlu

 Selahattin Baki

Muhittin İlker Dinçay

 Esra Nazlı Ercan


kaynak: fanatik.com.tr

http://www.enpolitik.com/haber/195619/fenerbahcede-yeni-donem.html

Sizin Yorumunuz:

*
*