Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışlar geliyor

Haziran ayı ile birlikte gelen sıcak hava yerini sağanak yağışa bırakacak. Salı günü ise yurdun büyük bir kızmında sağanak yağışın etkili olacağı belirtildi.
Eklenme Tarihi: 04.06.2018 08:44:00 - Güncellenme Tarihi: 04.06.2018 08:48:17

Tam kışlıkları, şemsiyeleri kaldırmışken Meteoroloji'den yeni bir uyarı geldi.

İstanbul'da hafta sonu güneşli hava etkili oldu. Bazı bölgelerde sağanak yağış etkili olsa da yurdun çoğu bölgesinde güneşli hava etkisini gösteriyordu. Meteoroloji tarafından yayınlanan 5 günlük hava durumuna göre ise salı günününden başlayarak yurdun büyük bir bölümü Cumaya kadar sağanak yağışın etkisi altında olacak.

Pazartesi hava durumu

Meteoroloji hava durumu tahmin haritalarına göre pazartesi Marmara'nın batısında gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, İstanbul bölgesinde hava kapalı olacak. Sıcaklık en yüksek 28 derece olarak ölçülecek. Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Ege'nin iç bölgeleri ve İç Anadolu Bölgesi'nde güneşli hava görülecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde gürü gürültülü yağış beklenirken Doğu Karadeniz Bölgesinde ise hava kapalı olacak. 

Salı günü sağanak başlıyor

 Salı günü ise başta İstanbul olmak üzere yurdun büyük bölümünde sağanak yağış etkisini gösterecek. Salı günü Marmara, Doğu ve Batı Karadeniz, Ege'nin iç kesimleri, Doğu ve Güney Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz bölgelerinde gök gürültülü yağış bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi kapalı, Karadeniz'in orta kesimleri güneşli olacak. PAZARTESİ: Meteoroloji hava durumu tahmin haritalarına göre Pazartesi Marmara'nın batısında gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, İstanbul bölgesinde hava kapalı olacak. Sıcaklık en yüksek 28 derece olarak ölçülecek. Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Ege'nin iç bölgeleri ve İç Anadolu Bölgesi'nde güneşli hava görülecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde gürü gürültülü yağış beklenirken Doğu Karadeniz Bölgesinde ise hava kapalı olacak.

http://www.enpolitik.com/haber/195617/meteoroloji-uyardi-saganak-yagislar-geliyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*