İşgalci İsrail'e karşı: 'Filistin'e umut ol'

İşgalci İsrail'in saldırıları sonucunda zor günler geçiren Filistinliler için 'Filistin'e Umut Ol' kampanyası düzenleniyor.
Eklenme Tarihi: 19.05.2018 16:31:00 - Güncellenme Tarihi: 19.05.2018 16:39:02

İsrai'in vahşi saldırıları karşısında büyük sıkıntılar yaşayan "Filistin'e Umut Ol" yardım kampanyası kapsamında, AFAD ve Türk Kızılayı bu süreçte SMS kampanyası üzerinden yardım toplayacak. 'Filistin' yazılıp 1866 ve 2868'e gönderilecek SMS'ler, bölgeye yardım olarak gönderilecek.

Kampanya tanıtımında konuşan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ilk andan itibaren yardım için harekete geçtiklerini dile getirdi. Akdağ, "Yaralı Filistinlilerin Türkiye'de tedavisi için hazırlıklarımızı yaptık ve bölgeye uçak göndermek istedik. İsrail ve Mısır henüz iniş izni vermiş değil. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor." açıklamalarında bulundu.

Resep Akdağ, Filistin'deki son krizde Türk Kızılayı'nın bir milyon lira tutarında ilaç ve sarf malzemelerini hastanelere teslim ettiğini, ayrıca 3 konteyner ilacın da hazır beklediğini bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü ile AFAD'ın da bir proje geliştirdiğini aktaran Akdağ, "1 milyon 200 bin dolar tutarında ilaç ve tıbbi sarf malzemesi ya da diğer tıbbi ekipmanla ilgili desteği de biz AFAD olarak temin edeceğiz ve Dünya Sağlık Örgütü içeriye (Gazze'ye) sokacak." ifadelerini kullandı.

http://www.enpolitik.com/haber/195270/isgalci-israile-karsi-filistine-umut-ol.html

Sizin Yorumunuz:

*
*