İyi Partili yönetici: HDP ile birlikte çadır kurabiliriz!

İstanbul Adalar ilçesinde CHP, HDP, İYİ Parti ve SP birlikte hareket etme kararı aldı.
Eklenme Tarihi: 17.05.2018 19:55:00 - Güncellenme Tarihi: 17.05.2018 20:04:41Adalar Demokrasi Meclisi’nin çağrısıyla yapılan “Seçim Süreci ve Güvenliği” toplantısına katılan CHP, HDP, İyi Parti ve Saadet Partisi temsilcileri 24 Haziran seçimlerinde dayanışma ve işbirliği içinde hareket etme gereğini dile getirdi.

Muhalefetin dört partisi “seçim süreci ve güvenliği” için bir araya geldi. CHP, HDP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin Adalar ilçe başkanları ve temsilcileri, “Seçim Süreci ve Güvenliği” başlıklı toplantıda, 24 Haziran’a işbirliği içinde hazırlanma kararı aldı. 

İyi Partili yönetici: HDP ile birlikte çadır kurabiliriz

Saadet Partisi Adalar ilçe başkanı Fesih Taybar “Birlikte hareket potansiyelimiz var, bunu görünür kılarsak büyük bir iş başarmış oluruz” derken, İyi Parti Adalar ilçe yönetiminden Haluk Derman, “Biz Adalılar olarak zaten her zaman farklılıklarımızla, bütün çeşitliliğimizle bir arada yaşamayı biliriz” sözlerini somutlayan bir öneri yaptı: “Kampanya sırasında ittifak partileri olarak, HDP ile birlikte ortak çadır kurabiliriz.” 

"Gönülden geçen ititfakın HDP'yi de kapsaması"

CHP Adalar ilçe başkanı Mustafa Kerem Tunç, gönlünden geçenin “Millet İttifakı’nın HDP’yi de kapsaması” olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında, diğer il ve ilçelerde seçim ve sandık güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak için verilebilecek desteğin önemi üzerinde durdu. HDP Adalar ilçe Eşbaşkanı Katrin Nikolao ise HDP’nin 24 Haziran’da barajı geçmesinin hayati önemde olduğunu vurguladı.

kaynak: cumhuriyet.com

http://www.enpolitik.com/haber/195219/iyi-partili-yonetici-hdp-ile-birlikte-cadir-kurabiliriz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*